Społeczna pocztówka: "Wlaz w las" - kreatywne wakacje dla dzieci, rodziców i dziadków
Czy drzewa mówią, a ważki śpiewają? Jak stworzyć najbardziej niezwykły na świecie las, przekonali się mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości Zalesie Górne. Dzieci, rodzice i dziadkowie, uczestniczyli w dwutygodniowych interdyscyplinarnych warsztatach, organizowanych przez Fundacje Bonum et Sapientia w projekcie "Wlaz w las - dialog z otoczeniem", dofinansowanym z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W chojnowskim lesie pojawiły się olbrzymie kolorowe ważki, pająki. Wyrosły też kolorowe domki i drzewa, o ludzkich kształtach, które uczestniczyły w plastycznym happeningu. Dzieci, rodzice i dziadkowie tworzyli pod kierunkiem artystów. Było było przy tym dużo zabawy, ale też uczyli się, w jaki sposób dbać o najbliższe otoczenie. Chcą przygotować specjalne wydanie gazety „Wlaz w las”, w którym między innymi znajdzie się zapis konferencji prasowej, przeprowadzonej przez uczestników warsztatów, z wójtową Zalesia Górnego Ewą Molendą-Stroińską.
W planach jest kontynuowanie projektu „Wlaz w las – dialog z otoczeniem” jesienią. Uczestnicy przygotują spotkanie z mieszkańcami Zalesia Górnego na temat ładu przestrzennego, wystawę prac i folder.
Ty też możesz przysłać SPOŁECZNĄ POCZTÓWKĘ i wziąć udział w konkursie portalu ngo.pl: SPOŁECZNE POCZTÓWKI z wakacji – czekamy na Wasze zdjęcia!
Źródło: Fundacja Bonum et Sapientia