Masz w sobie żyłkę do organizowania spotkań? Umiesz zmobilizować swoje koleżanki z pracy, osiedla i inny krańców miasta, by razem z Tobą podejmowały nowe wyzwania i jako młode matki nie zamykały się w czterech ścianach, a wykorzystywały wolny od pracy czas efektywnie, z korzyścią dla siebie i przyszłej kariery?
Jeśli tak, warto zajrzeć na różnego rodzaju warsztaty, płatne i bezpłatne, które przygotowują organizacje pożytku publicznego, w tym również fundacje, by pomóc młodym kobietom, które doświadczyły cudu narodzin dziecka, wrócić na rynek pracy z głową dumnie uniesioną do góry, nie zostając w tyle za tymi koleżankami, dla których macierzyństwo to odległa przyszłość.
Młode matki, ale także kobiety, które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć pracy, lub chcą podnieść swoje kwalifikacje, posłuchać o nowych rozwiązaniach na rynku pracy, nabyć pomysłów, jak poprawić swoją pozycję względem innych kandydatów na wolny, pracowniczy wakat. To do nich skierowane są akcje i projekty, mające za cel tworzenie nowych miejsc pracy, przygotowanie kobiet do aktywności w ramach kobiecych społeczności, promowanie, rozpowszechnianie i rozwój społecznych przedsiębiorczości, a także wykształcenie kobiet, by podnieść ich kompetencje w zakresie zarządzania oraz pełnienia funkcji menedżerskich w przyszłości.
Tego typu działania możemy obserwować zarówno w województwie mazowieckim, jak i w innych, gdzie pełne werwy i energii kobiety starają się pomóc sobie nawzajem – zaktywizować się, zaczynając od prostych spotkań, z czasem nabywając pewności w organizacji i prowadzeniu meetingów. Szukając także informacji w sieci, nietrudno trafić na ofertę warsztatów, które przecież można próbować zorganizować w swoim mieście, przy dobrej współpracy między obiema stronami.
Dzięki takim projektom, młode kobiety czują się potrzebne, realizują potrzebę kontaktu i własnej edukacji, zadbania o siebie na przyszłość, by na bieżąco pozostawać z trendami na rynku pracy, a także być może szukać nowej ścieżki kariery, która da im wewnętrzne spełnienie na polu zawodowym jako kobiety sukcesu.
Patronat Honorowy nad projektem "Akademia Liderek Ekonomii Społecznej" objęła Pani Henryka Krzywonos - Strycharska.
Patronat medialny nad projektem objął portal www.ngo.pl, www.kobietasukcesu.pl i www.dzielnicarodzica.pl
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012.
Źródło: Kobieta Sukcesu