Projekt „Świat moim płótnem”, realizowany przez Centrum Edukacji Nieformalnej „Trampolina”, dobiegł już końca, ale jego uczestnikom ciągle mało i mało - kolory dalej wirują im w głowach! Od dwóch tygodni intensywnie myślą, jak ubrać je w konkretne formy, jak przekazać burzę myśli, pomysłów i obrazów.
Projekt „Świat moim płótnem” został zrealizowany przez Centrum Edukacji Nieformalnej „Trampolina” dzięki dotacji zdobytej w konkursie grantowym Fundacji Orange i wsparciu sponsora firmy AUTOCOLOR Witkowscy z Piekar Śląskich.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom i ich pracownikom za wsparcie, pomoc i życzliwość.
Projekt dobiegł już końca, ale nam ciągle mało i mało - kolory dalej wirują w głowach! Od dwóch tygodni intensywnie myślimy, jak ubrać je w konkretne formy, jak przekazać Wam burzę myśli, pomysłów i obrazów.
Trochę sentymentalnie wspominając początki realizacji tego projektu grupie inicjatywnej (Marta, Ewelina i Justyna) kręci się łezka w oku. “Świat moim płótnem” był pierwszym dużym projektem trzech 21-letnich dziewczyn kochających sztukę, dopiero co zaczynających współpracę ze Stowarzyszeniem.
Zapał towarzyszący początkowemu etapowi realizacji projektu skutecznie studziły pojawiające się trudności. Jak to z każdym dużym przedsięwzięciem bywa - nie wszystko idzie idealnie – przesunie się jakiś termin, partner okaże się mało zaangażowany…
Dziewczyny z wielkim zapałem, pasją i przekonaniem, że to co robią jest potrzebne działały dalej, po drodze zarażając innych swoją miłością do sztuki, ludzi i działań społecznych. Wielu aktualnych wolontariuszy CENT trafiło do nas właśnie dzięki projektowi „Świat moim płótnem”, który zainspirował do wspólnego działania i uświadomił, że świat można zmieniać na lepsze.
Czymś nieocenionym jest to ile nauczyła się grupa inicjatywna i wolontariusze. Gdy spytacie ich „…jak to było z projektem Świat moim płótnem ?” uśmiechną się zmęczeni. Doświadczenia uczą najbardziej, a organizacja tak dużego projektu jest dużym wyzwaniem dla nowicjuszy. Było w tym dużo niepewności co do tego czy projekt na pewno przebiega prawidłowo, czy wszystko uda się tak jak powinno? Zebrałyśmy wiele lekcji i nowych bardzo ważnych doświadczeń.
Efekty projektu są imponujące – dzieciaki z Chorzowa zwiększyły wiedzę na temat street-artu, same tworzyły projekty sztuki miejskiej na zajęciach plastycznych. Wspólnie z wolontariuszami stworzyliśmy murale w Katowicach i Piekarach Śląskich. Namalowaliśmy układ kroków do cha - chy na parkingu MDK Bogucice-Zawodzie w Katowicach.
Podsumowując efekty końcowe projektu przychodzi do głowy kilka skojarzeń – hektolitry farby, brudne ubrania i ciągłe mycie pędzli (również w pralce), dużo zabawy z ludźmi, którzy nawet nie zdawali sobie sprawy z tego ile kreatywności i talentu w nich “siedzi”.
Artystyczne zapędy nigdy nie gasną (nawet te ograniczone terminami i wytycznymi ) - nasze też nie wygasły. Przybory malarskie czekają na śmiałków którzy chcieliby dołączyć do naszych wolontariuszy przy kolejnych działaniach streetartowych, i którzy w swoich głowach mają nowe pomysły do zrealizowania! Każdy z nas jest artystą, niektórzy tylko nie mają pojęcia ile sztuki w nich drzemie. Pomożemy Ci ją odnaleźć tylko musisz dać nam szansę!
Poszukujemy kreatywnych, rzetelnych i pracowitych wolontariuszy, którzy pomogą nam w upiększaniu świata!
Planujemy kolejne działania i inicjatywy, szukamy miejsc i ludzi chętnych do kreatywnych i ambitnych działań. Jesteś kimś takim? Zapraszamy do współpracy by “zbombardować” miasto.
Centrum Edukacji Nieformalnej Trampolina 8 sierpnia realizuje happening „Superbohaterowie na wakacjach” chcesz dołączyć? Zapraszamy!
Kontakt Koordynatorka projektu Justyna Bąk tel. 791 577 522
Fb www.facebook.pl/StowarzyszenieCent
E-mailstowarzyszeniecent@onet.pl