Zgodnie z art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz.U. Nr 96, poz. 873 z 2003r. ) minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego, 15 stycznia 2006 r. powołał nowy skład Rady na kadencję 2006 - 2009 r.
Strona pozarządowa:
Strona samorządowa:
Strona rządowa (skład niepełny):
Sylwetki członków RDPP ze strony organizacji pozarządowych
Z wykształcenia pedagog (dyplom Uniwersytetu Łódzkiego) i menedżer. Robi doktorat z nauk humanistycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi – organizacji w strukturze Archidiecezji Łódzkiej. Jest trenerem w kilku programach edukacyjnych. Oprócz tego zasiada w: Radzie Opiniodawczo-Konsultacyjnej Rzecznika Praw Dziecka, Radzie Konsultacyjnej ds. Organizacji Pozarządowych przy Prezydencie Miasta Łodzi oraz zarządzie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Interesuje się problemami trzeciego sektora, zarządzaniem strategicznym, teoriami wychowania oraz prawami dziecka. Chciałby definitywnie zmienić postawę dorosłych wobec dzieci na bardziej empatyczną i otwartą (Prowadzi serwis www.niebij.pl).
Studiuje informatykę w Wyższej Szkole Informatyki. Od września 2005 prowadzi Słupskie Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Do 2005 roku pracował w Stowarzyszeniu Klon/Jawor. Jest współtwórcą portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl. Jest członkiem zarządu Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT oraz wiceprezesem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Z ramienia tej organizacji był zaangażowany w konsultacje Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 – 2013 oraz monitorowanie obietnic wyborczych podczas ostatniej kampanii parlamentarnej. Absolwent Letniej Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Przez wiele lat był aktorem amatorskiego teatru w Słupsku. Jest laureatem wielu konkursów recytatorskich.
Instruktorka harcerska w stopniu harcmistrzyni. W grudniu 2005 została Naczelnikiem ZHP. Wcześniej (w latach 2000 - 2005) była zastępczynią Naczelnika ZHP. Z ramienia ZHP jest też członkinią Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Współprzewodniczyła Radzie Działalności Pożytku Publicznego poprzedniej kadencji. Wcześniej pracowała nad Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Była współzałożycielką kilku stowarzyszeń, w tym Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. W latach 1990 - 1998 była radną Białegostoku. Pracowała również jako kuratorka społeczna dla nieletnich i ławniczka sądu rodzinnego. Ukończyła liczne kursy, w tym Helsińską Szkołę Praw Człowieka. Tytuł magistra uzyskała w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Jest magistrem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła też podyplomowe studia kierowania organizacjami pozarządowymi oraz studia w zakresie integracji europejskiej na UW. Pracę w sektorze pozarządowym rozpoczęła w 1993 roku w Centrum Informacji dla Organizacji
Pozarządowych BORDO. Od 1998 roku pracowała w Funduszu Współpracy. Była również dyrektorką Fundacji dla Polski. Dziś angażuje się w sprawy związane z funduszami strukturalnymi i Unią Europejską. Jest członkinią Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego (tłumaczy i publikuje jego opinie na portalu www.ngo.pl). Uczestniczy w pracach Mazowieckiego Regionalnego Komitetu Sterującego. Jest też łączniczką ds. funduszy strukturalnych na Mazowszu.
Z wykształcenia historyk (magisterium na Uniwersytecie Warszawskim) oraz menedżer (studia
podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej). Od 1993 roku pracuje w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. W latach 1997 – 2002 był prezesem jej zarządu, dziś koordynuje programy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Był aktywnym uczestnikiem prac legislacyjnych nad Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Dziś, oprócz RDPP, zasiada też w Komitecie Monitorującym Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich. W latach 2001 – 2003 wspomagał federalizację ruchu organizacji pozarządowych: brał udział w pracach nad koncepcją federacji i jej statutem. Dziś zasiada w zarządzie Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
Ukończył psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1970 – 1984 pracował jako psycholog w placówkach rządowych z trudną młodzieżą, następnie w klinice psychiatrycznej, więzieniu i poradni zdrowia psychicznego. Na początku lat 90., wspólnie z żoną Barbarą i grupą liderów, założył Fundację Barka oraz tzw. „wspólnoty Barki” dla odrzuconych. Zajmuje się reintegracją społeczną, przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, zatrudnieniem socjalnym, spółdzielczością socjalną, dostępnym budownictwem. Zasiadał w Radzie Działalności Pożytku Publicznego pierwszej kadencji. Jest członkiem kilku organizacji i stowarzyszeń. Pochodzi z ziemiańskiej rodziny wielkopolskiej, od pokoleń zaangażowanej patriotycznie i społecznie.
Z wykształcenia jest politykiem społecznym, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 12 lat związany ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Członek wielu stowarzyszeń, na co dzień pracuje w Akademii Rozwoju Filantropii. Jest jednym z założycieli i członkiem zarządu Forum Darczyńców w Polsce – związku organizacji, przyznających dotacje na cele społeczne. Uczestniczył w przygotowaniu i prowadzeniu II i III Ogólnopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, brał udział w pracach nad projektem Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Angażuje się w działania na rzecz poprawy środowiska prawnego, w jakim działają organizacje. W latach 2001 – 2002 koordynował prace nad kompleksową analizą środowiska prawnego dla działań organizacji pozarządowych w Polsce „Biała Księga Prawa”.
Jest twórcą i od 17 lat dyrektorem Caritas Diecezji Kieleckiej. Zorganizował sieć ponad 40 placówek charytatywnych w województwie świętokrzyskim.Ukończył studia doktoranckie z teologii pastoralnej na KUL oraz zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Jest członkiem władz kilku innych organizacji, w tym kieleckiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. W Caritas zajmuje się aktywizacją bezrobotnych i pomocą bezdomnym. Opracował ogólnopolski informator o placówkach dla bezdomnych. Jest autorem wielu ekspertyz i publikacji z zakresu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Przewodniczył zespołowi opracowującemu strategię pomocy Caritas w obszarze bezdomności. Inspirator i twórca wielu organizacji pozarządowych w Świętokrzyskiem i Małopolsce.
Z wykształcenia jest pedagogiem. Magisterium uzyskał na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończył też Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi w Collegium Civitas w Warszawie. Pracuje w Białymstoku. Do 2003 roku kierował Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury. Od 2001 roku jest też Pełnomocnikiem Prezydenta Białegostoku ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. W ubiegłym roku powołał samorządowe Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych. Brał udział w pracach nad strategią rozwoju województwa podlaskiego oraz strategią rozwoju polityki społecznej miasta. W trzecim sektorze zajmuje się głównie animacją społeczności lokalnej oraz współpracą z samorządem. Od 1997 jest związany z programem Centrum Aktywności Lokalnej CAL. Jest trenerem i członkiem Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.