23 kwietnia 2010 Stowarzyszenie „Pomocy Bene – Vita” w Ustce zorganizowało wycieczkę integracyjno-kulturalną na wyspę Wolin.
O godz. 6 rano spod Urzędu Gminy w Ustce wyjechał autokar z seniorami z terenu miasta i gminy Ustka. Program wycieczki był bardzo napięty. Pierwszy przystanek był w Trzęsaczu, gdzie seniorzy podziwiali ruiny kościoła. Trzęsacz to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Polskim Wybrzeżu. Leży na 15 południku. Jest to zabytek na skalę europejską. Tyle zostało z gotyckiego kościoła wzniesionego na najwyższym w okolicy wzgórzu w odległości ok. 1.800 m od morskiego brzegu. Przez stulecia Bałtyk przybliżał się do świątyni. W 1750 r. urwisko oddalone było o 50 m, a w 1850 już tylko 5 m. W 1874 roku kościół zamknięto. Kolejnym etapem zwiedzania była zagroda Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. Został on utworzony w 1960 roku, jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Położony jest w woj. zachodniopomorskim w środkowo-zachodniej części wyspy Wolin, pomiędzy Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Symbolem parku jest Orzeł Bielik.
Po krótkim odpoczynku seniorzy dotarli do Międzyzdrojów i zwiedzali Aleję Gwiazd. Wszyscy uwiecznili się na tle pomnika aktora Jana Machulskiego stojącego na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.
Wszyscy mieli dużo sił i energii do zwiedzania kolejnych atrakcji. Po przeprawie promowej w Świnoujściu seniorzy zwiedzali Fort Anioła. Jest to część pruskiej Twierdzy Świnoujście, wybudowany został w latach 1854-1858 i przeznaczony do obrony zachodniego kompleksu fortyfikacyjnego od strony lądu. Składa się z trójkondygnacyjnej rotundy, zwieńczonej tarasem i basztą obserwacyjną.
Końcowym etapem zaplanowanej wycieczki było zwiedzanie Turkusowego Jeziora na wyspie Wolin, na południu wsi Wapnica (gmina Międzyzdroje). W miejscu dzisiejszego Jeziora Turkusowego jeszcze w czasach niemieckich znajdowało się wyrobisko kopalni kredy.
Pomimo napiętego programu zwiedzania wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni. Uśmiech i dobry humor na twarzach podczas wycieczki towarzyszył przez cały czas zwiedzania. Tego typu wyjazdy kulturalno-integracyjne dają bardzo dużo radości zarówno seniorom jak również organizatorom. Podczas drogi powrotnej wszyscy uczestnicy śpiewem dziękowali za wspaniałą wycieczkę i niezapomniane chwile. Wycieczka sprawiła wiele radości i pozostawiła po sobie niezapomniane wspomnienia, które pozostaną w pamięci na długo. Około godz. 22 wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli do domu.