Zakończyła się trzecia edycja konferencji Sektor 3.0. Za nami dwa dni warsztatów. Dwa dni inspirujących spotkań ze specjalistami z branży nowych technologii. Poznaliśmy najbardziej innowacyjną organizację i dowiedzieliśmy się, jakie tematy z obszaru nowych technologii są ważne w organizacjach pozarządowych.
Nowe technologie, 3 sektor i ważne tematy
W pierwszym dniu Sektora 3.0, który w tym roku zorganizowany był w iście innowacyjnej scenerii Centrum Nauki Kopernik, oprócz wystąpień tak znamienitych prelegentów jak minister Michał Boni, czy Jakub Wygański, uczestnicy mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat nowych technologii podczas praktycznych warsztatów i seminariów.
Pierwszy dzień to 8 prelegentów i 8 różnych warsztatów. Tu każdy uczestnik mógł decydować, które tematy są ważne i warte rozwinięcia. Głosami uczestników konferencji do forum ekspertów, czyli panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Dariusza Bugalskiego z radiowej Trójki, trafiły tematy czterech warsztatów. Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z wykorzystaniem sieci internetowej dla pozyskiwania funduszy, i fundrisingu. Uczestnicy wybierali również temat związany z mobilnymi technologiami i ich użytecznościami w promowaniu organizacji. Na forum ekspertów dyskutowano również temat analityki internetowej.
Nieznośna lekkość innowacji
Drugi dzień konferencji 3.0 sektor, to rozproszone po całej Warszawie zajęcia warsztatowe i seminaryjne realizowane przez ekspertów i partnerów wydarzenia, m.in. Orange, Microsoft, Intel Techsoup, WOŚP. Czego można było się dowiedzieć i nauczyć?
Pracowania badań i innowacji społecznych Stocznia oraz Fundacja Techsoup prowadziła uczestników warsztatów poprzez świat innowacji społecznych. Z kolei warsztaty zorganizowane przez Orange dawały możliwość praktycznego zetknięcia z innowacyjnymi technologiami, a uczestnicy mieli szansę nabyć wiedzę o najnowszych innowacyjnych trendach w internecie i telekomunikacji. Na warsztatach organizowanych przez WOŚP można było dowiedzieć się jak wykorzystać współczesne, innowacyjne technologie przy organizowaniu nawet niedużych wydarzeń. Z kolei specjaliści z Microsoft dali praktyczny pokaz możliwości wykorzystana chmury obliczeniowej. Komunikacja przyszłości, ICT dla organizacji, wykorzystanie aplikacji mobilnych – praktyczną stronę ich wykorzystania mogli poznać uczestnicy warsztatu Nowoczesna komunikacja w Sieci, zorganizowanego w siedzibie FRSI.
Katarzyna Sawko z Centrum Cyfrowego tłumaczyła, jak znajdywać legalne zasoby w sieci. Opowiadała, czym jest Creative Commons? Z kolei w Siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Ian Clifford pokazywał brytyjskie doświadczenia i praktyki w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologi w budowaniu współpracy. Podczas warsztatów Intel uczestnicy mieli szansę na zapoznanie się z nowościami technologicznymi oraz uczyli się umiejętności wyboru odpowiednich rozwiązań i określenia obszarów ich zastosowań.
Nagroda dla innowacyjnych
Na kolejny Sektor 3.0 zapraszamy już za rok
„Sektor 3.0″ to cykl konferencji poświęconych tematyce wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w działaniach trzeciego sektora i platforma do wymiany wiedzy oraz doświadczeń będąca odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie w tym zakresie wśród organizacji pozarządowych. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Komu nie udało się dostać na Sektor 3.0 ma szansę za rok.
Źródło: technologie.ngo.pl