Dostaliście dotację od samorządu w 2018 r.? Czas się z niej sprawozdać
Styczeń jest miesiącem składania sprawozdań z realizowanych zadań publicznych. W Warszawie organizacje składają sprawozdanie przed generator wniosków witkac.pl
Obowiązek złożenia sprawozdania z realizacji zadania publicznego dotyczy oczywiście przede wszystkim tych organizacji pozarządowych, które realizowały projekty ze środków publicznych (np. samorządowych) do końca grudnia 2018 r. Jednak także organizacje, które pozyskały pieniądze na realizację swych projektów z innych niż samorządowe źródeł – powinny sprawdzić, czy nie przyszedł czas na sprawozdanie się przed grantodawcą.
Sprawdź termin w umowie
Termin złożenia sprawozdania jest określony w umowie – sprawdź to! Zwykle to 30 dni od zakończenia realizacji zadania, czyli dla zadań zakończonych 31 grudnia 2018 r. termin mija 30 stycznia 2019 r. Termin ten obowiązuje również w przypadku składania sprawozdania częściowego przy realizacji zadań wieloletnich.
Z witkac.pl łatwiej
Organizacje pozarządowe, sprawozdając się z realizacji zadań zleconych przez administrację publiczną, muszą korzystać z odpowiedniego wzoru sprawozdania. Jest nim formularz z rozporządzenia do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie .
Zawsze warto też sprawdzić w dokumentacji konkursowej, jakiego sprawozdania wymaga instytucja, która przekazała nam środki na realizację projektu.
W Warszawie organizacje, które otrzymały dotacje na realizację zadań publicznych sprawozdają się poprzez generator wniosków witkac.pl. Formularz sprawozdania dostępny na witkac.pl jest zgodny z wymogami rozporządzenia do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie .
Generator ułatwia przygotowanie sprawozdania: wstępnie wypełnia formularz danymi formalnymi organizacji zweryfikowanymi na etapie składania oferty i podpisywania umowy, czerpie dane finansowe z budżetu oferty oraz automatycznie przeprowadza operacje matematyczne w tabelach z danymi finansowymi.
W przypadku złożenia sprawozdania zawierającego błędy urząd ma możliwość przekazania go organizacji do poprawy, wraz z informacją o oczekiwanych zmianach.
Więcej informacji znajdziecie w Poradniku warszawskim na stronach: O dotacjach dla NGO w Warszawie oraz Procedura konkursowa w Warszawie - krok po kroku .
Twoja organizacja działa w Warszawie? Masz pytanie na temat prowadzenia fundacji albo stowarzyszenia? Skorzystaj z bezpłatnych porad Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych: warszawa.ngo.pl/scwo/indywidualne-konsultacje-i-porady-dla-ngo.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23