Samo Dobro: kosmetyki, które pomagają nie tylko ciału? | Talks For Good NGO
Działalność gospodarcza organizacji pozarządowej może budzić wątpliwości. Bo czy skoro zarabia pieniądze to, czy trzeba ją jeszcze wspierać? Jedno nie wyklucza drugiego, zwłaszcza jeśli produkty, które tworzy pomagają nie tylko ciału czy ładniejszemu lub wygodniejszemu życiu.
Podcast Talks For Good łączy w sobie biznes i trzeci sektor. Wierzymy, że w prowadzeniu firmy jest miejsce na robienie dobrych rzeczy, a organizacje społeczne mogą być inspiracją dla innych branż ze względu na wysoką skuteczność i zaangażowany zespół. Promujemy idee CSR, ESG i wszelkie impactowe działania, które znamy ze współpracy z klientami naszej kancelarii – NGO i startupami pozytywnego wpływu.
Odcinek znajdziesz na:
⚫️ https://www.youtube.com/watch?v=YmQSQWwifZw
⚫️ https://open.spotify.com/episode/3TSVxXoKCkS7L61Vtbcd40
Feminoteka jest świetnym przykładem, że misja firmy idzie w parze z misją fundacji, a zwinność zarówno NGO jak i jej działalności gospodarczej jest kluczowa: manufaktura Samo Dobro zrewolucjonizowała swój model działania po wybuchu wojny w Ukrainie. Posłuchaj tego podcastu i dowiedz się jak!
Samo Dobro — świetny pomysł na prezenty i firmowe giftpacki: https://samodobro.pl/
Z odcinka dowiesz się:
- skąd wziął się pomysł na Samo Dobro,
- jakie były obawy przy tworzeniu działalności gospodarczej fundacji,
- jak społeczność danego NGO może zareagować na taki ruch,
- czy fundraising nadal jest potrzebny,
- jak poradzić sobie z zarządzaniem szybko powiększonym zespołem.
W rozmowie udział wzięli:
Prowadzący: Jacek Olejarz – założyciel Legalden | Prawo dla NGO i Impactden | Pieniądze w NGO. Doradza organizacjom pozarządowym, jak działać efektywnie i zgodnie z prawem. Adwokat, laureat nagrody specjalnej Rising Stars 2022, dla którego najważniejsze jest to, by jego praca miała pozytywny wpływ na społeczeństwo. Tylko w 2022 założona przez niego kancelaria założyła niemal 50 nowych organizacji pozarządowych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (prawo) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (MBA). Wolny czas spędza na rozwijaniu się jako tata i partner najfajniejszej rodziny pod słońcem. Niekiedy ma czas na inne zainteresowania – na granie w gry strategiczne czy zgłębianie tajemnic historii (najchętniej łączy te dwie pasje – grając w gry firmy Paradox Interactive).
Joanna Piotrowska — założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy. Prowadzi manufakturę Samo Dobro, markę kosmetyczną fundacji Feminoteka – ekologiczną, naturalna, wegańską.
Źródło: Kancelaria Legalden