Po adresem www.licznazielen.pl na osoby z Krakowa, Łodzi, Poznania i Warszawy czeka krótkie badanie na temat różnych elementów miejskiej zieleni i interaktywny portal wyświetlający jego wyniki. Dane pomogą lepiej zarządzać zielenią w tych miastach.
"Świetne miejsce na spacer", "Brakuje drzew przy tej ulicy", "Ładnie utrzymane podwórko" - ruszyła platforma Licz na zieleń, która pozwala wymieniać się informacjami o ciekawych, wartych odwiedzenia lub zaniedbanych miejscach w otoczeniu zieleni. Zebrane dane trafią do instytucji odpowiedzialnych za te tereny, aby pomóc w ich zarządzaniu.
Zebrane w ten sposób informacje zostaną wyświetlone na portalu Licz na zieleń, tak aby można było z nich skorzystać, planując odpoczynek lub spotkanie.
Na mapach pojawią się też miejsca, w których zdaniem mieszkańców brakuje zieleni lub wymaga ona dodatkowej pielęgnacji. Wszystkie informacje od mieszkańców zostaną poddane analizie i trafią do instytucji odpowiedzialnych za zieleń, aby pomóc w zarządzaniu nią zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców.
Projekt Licz na zieleń realizuje Fundacja Sendzimira przy współpracy: nieformalnej grupy specjalistów w obszarze zrównoważonego rozwoju LAPNET, Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju z Poznania, Laboratorium Ekologii Krajobrazu Uniwersytetu Humboldta z Berlina oraz YTK Land Use Planning and Urban Studies Group Uniwersytetu Aalto z Helsinek.
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Źródło: Licz na zieleń