Rosyjscy nauczyciele przeciw napaści Rosji na Ukrainę
Rosyjscy nauczyciele wystąpili z inicjatywą TeachNotWar. Wystosowali oni otwarty list przeciw wojnie Rosji w Ukrainie, pod którym zbierają podpisy nauczycieli nie tylko z całej Rosji, ale także całego świata.
Ich przesłanie jest stanowcze i jednocześnie wzruszające:
„Każda wojna – to ofiary ludzkie i zniszczenie. Wojna to katastrofa. To nie jest nasza wojna.” – podkreślają mocno.
Piszą, że mimo, iż mówi się o wojnie rosyjskiej przeciw Ukrainie, to oni jako Rosjanie są przeciwko niej, a ta wojna jest prowadzona wbrew ich woli.
„Jesteśmy nauczycielami – przemoc sprzeciwia się naturze naszego zawodu” – napisali i podkreślili, że wspierają antywojenne protesty i żądają natychmiastowego przerwania działań wojennych. „W piekle wojny giną nasi uczniowie”.
W linku poniżej znajduje się tekst całego listu i możliwość podpisania się i zaprotestowania przeciw napaści Rosji na Ukrainę.
Prosimy polskich nauczycieli o podpisywanie i dalsze udostępnianie. Wspierajmy rosyjskich nauczycieli, których wielu nie zgadza się na takie nieludzkie decyzje władzy. Jesteśmy przekonani, że ich opór i sprzeciw przyczyni się do zatrzymania Putina.
Prosimy wszystkich polskich nauczycieli, aby podpisali apel TeachNotWar.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz