Uczestnicy szkolenia w Popowie koło Serocka pracują pełną parą. Podczas zajęć koncentrują się na rozwoju swojego potencjału liderskiego, który starają się wzmóc goście i asystenci XVII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.
- Liderstwo to pewien model działania z odpowiednimi postawami, nastawieniem oraz specyficznymi umiejętnościami. W odpowiednio zorganizowanym społeczeństwie, cechy liderstwa powinno się zdobywać na podstawie działań oraz poprzez zbieranie doświadczenia. W naszych warunkach, gdzie stan taki nie jest możliwy, cechy liderstwa powinny być kształtowane przez specjalistów w odpowiedni sposób. Stąd Szkoła Liderów - dodaje Pełczyński.
Ściśle zaplanowany kalendarz tegorocznej Szkoły Liderów przewiduje przeprowadzenie wielu szkoleń, treningów terenowych, spotkań
z osobistościami świata polityki, kultury i nauki.
- Najważniejszym celem dla nas – instruktorów jest, żeby uczestnicy zaczęli świadomie podejmować się swoich ról, aby poprzez umiejętne angażowanie i motywowanie innych osób, byli w stanie budować zespoły i podejmować wspólnie kolejne zmiany - wyjaśnia Agnieszka Szelągowska, trenerka zajęć outdoorowych Szkoły Liderów. Grzegorz Idziak, trener szkoły dostrzega kolejne wartości treningu w terenie.
- Stawiamy uczestników przed nowymi dla nich zadaniami. Doświadczają pracy w zespole, gdzie istota współpracy polega na sprawnym podziale kompetencji, umiejętnościach zarządzania, komunikacji oraz na poznawaniu własnych cech.
Uczestnikami Szkoły Liderów są osoby w różnym wieku i płci.Członkowie organizacji pozarządowych, działacze społeczni, pracownicy jednostek samorządowych oraz politycy, których aktywność i kompetencje społeczne zasługują na wyróżnienie. Szkoła potrwa do 25 października, a w jej trakcie planowane są obchody XV – lecia Stowarzyszenia Szkoła Liderów, które odbędą się w piątek, 23 października na terenie Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.
Źródło: Stowarzyszenie Szkoła Liderów