Rekrutacja do projektu "Superbohaterowie Uważności"
"Superbohaterowie Uważności" to projekt skierowany do uczniów klas I-III, który ma na celu rozwijać u nich umiejętność uwagi i koncentracji, a także wyposażać ich w narzędzia umacniające w tym zakresie. W ramach zwiększenia oddziaływania projektu, program przewiduje współpracę z wychowawcami i rodzicami uczniów.
"SUPERBOHATEROWIE UWAŻNOŚCI"
Umiejętność uczenia się jest jedną z podstawowych umiejętności, którą doskonalimy przez całe nasze życie. Jej fundamentami są uważność i koncentracja. Odpowiedni rozwój tych płaszczyzn, poszerzony o umiejętność samoregulacji i wyciszenia jest kluczem do efektywniejszej nauki.
Kolejne pokolenia mają przed sobą coraz więcej wyzwań i konieczności uczenia się nowych rzeczy. Bez zdolności do koncentracji, odporności psychicznej i analizy różnorodnych bodźców, odnalezienie się we współczesnym świecie – przepełnionym ogromem informacji – będzie zadaniem praktycznie niemożliwym.
Program projektu „SUPERBOHATEROWIE UWAŻNOŚCI” ma na celu wyposażyć dzieci klas I – III szkoły podstawowej w umiejętności uważności i koncentracji. Aby efekty były trwałe, część działań w projekcie skierowana jest do dorosłych mających największy wpływ na dzieci, tj. rodziców i wychowawców.
W PROGRAMIE:
- 6 spotkań dla klas (2-godzinnych) - treningi uważności przeprowadzane w fabule zdobywania supermocy;
- 6-godzinne warsztaty dla nauczycieli, obejmujące zagadnienia m.in.: roli nauczyciela w procesie uczenia się, koncentracji, strategii uczenia się;
- 1-godzinne szkolenie dla rodziców na temat wspierania dzieci w nauce i koncentracji;
- informacje przekazywane rodzicom po każdym z 6 spotkań z klasą - ćwiczenie do wykorzystania w domu.
KORZYŚCI Z PROJEKTU:
- większa koncentracja u uczniów;
- mniej napięcia spowodowanego stresem;
- większa uważność na siebie i innych;
- efektywniejsza nauka;
- lepsze samopoczucie;
- pogłębiona wiedza wychowawców i rodziców na temat wspierania dzieci w uczeniu się;
- znajomość praktycznych ćwiczeń na uważność.
Zgłoszenia przyjmujemy do 27 września 2023 przez formularz: https://forms.gle/RFR6ur6jATFzysKSA
Koordynatorka projektu: Danuta Morawska
Kontakt: d.morawska@qzmianom.org