Rada Warszawy przyjęła Program współpracy z organizacjami na 2024 rok
– Wspólne wypracowywanie założeń do ogłoszeń konkursowych w ramach prac komisji dialogu społecznego, wzmacnianie działań promocyjnych prowadzonych konsultacji oraz kontynuowanie i rozwój prowadzonej polityki lokalowej, w tym m.in. edukacja i wymiana dobrych praktyk między dzielnicami – to trzy priorytetowe zadania publiczne wskazane do realizacji w 2024 r. Rada Warszawy podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu współpracy m.st. Warszawy w 2024 roku z organizacjami pozarządowymi.
5 października 2023 roku Rada m.st. Warszawy przyjęła Uchwałę nr LXXXIX/2904/2023 w sprawie przyjęcia programu współpracy m.st. Warszawy w 2024 roku z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Przyjęty program współpracy Miasta i organizacji pozarządowych od lat praktycznie się nie zmienia: wprowadzane są tylko kosmetyczne zmiany dotyczące terminów ogłaszania konkursów na realizację zadań publicznych (dostosowane do aktualnego kalendarza) oraz wyznaczane nowe zadania priorytetowe. Te są wybierane na podstawie zapisów wieloletniego Programu Rozwoju Współpracy i są jednym z głównych tematów w czasie konsultacji rocznego programu współpracy.
WIĘCEJ o Rocznym programie współpracy Miasta i organizacji >
Zadania priorytetowe na 2024
Na 2024 r. w Programie współpracy zapisano trzy priorytetowe zadania publiczne:
1) wspólne wypracowywanie założeń do ogłoszeń konkursowych w ramach prac komisji dialogu społecznego;
2) wzmacnianie działań promocyjnych prowadzonych konsultacji;
3) kontynuowanie i rozwój prowadzonej polityki lokalowej, w tym m.in. edukacja i wymiana dobrych praktyk między dzielnicami.
Terminy ogłaszania konkursów na realizację zadań publicznych
Zgodnie z programem, konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku będą ogłaszane w następujących terminach:
1) do 30 listopada 2023 roku dla zadań realizowanych w trakcie całego 2024 roku lub w pierwszej jego połowie;
2) do 29 lutego 2024 roku dla zadań dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii letnich na poziomie dzielnicowym. Dla konkursów ogłaszanych na poziomie biur, termin jest uzgadniany pomiędzy odpowiednim biurem a odpowiednim BKDS-em, jednak nie później niż do 30 kwietnia 2024 roku;
3) do 30 kwietnia 2024 roku dla zadań realizowanych w drugiej połowie roku;
4) do 10 maja 2024 roku dla zadań realizowanych zgodnie z tokiem roku szkolnego.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23