„Kontraktacja usług społecznych z perspektywy jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych” to publikacja, która powstała w ramach projektu innowacyjnego finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "PI - Usługi społeczne na wyższym poziomie".
Publikacja dotyczy współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w sferze zlecania i realizowania usług publicznych. Rozdział pierwszy stanowi teoretyczne podłoże dla tego procesu. Dlatego opisano w nim jak należy rozumieć kontraktowanie usług publicznych, jakie są zalety i wady tego kontraktowania oraz z jakimi aktami prawnymi powinni zapoznać się aktorzy tego procesu (zarówno zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy). Następne rozdziały prezentują wyniki badań przeprowadzone w ramach projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "PI - Usługi społeczne na wyższym poziomie".
Badaniami objęto 25 jednostek samorządu terytorialnego oraz 401 organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego.
Mam nadzieję, że wyniki uzyskanych badań przydadzą się również innym organizacjom.
Źródło: infor. nadesłana