Publiczność wybierze swojego laureata w konkursie „Teenagers in action”
Od 2 kwietnia można wziąć udział w internetowym głosowaniu publiczności, wybierając laureata konkursu „Teenagers in action”. Konkurs odbywa się w ramach programu „Youngster” – wyrównującego szanse edukacyjne młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego.
Konkurs „Teenagers in action” odbywa się pod hasłem „Zrób coś dla swojej społeczności” i ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby ich lokalnych społeczności. Dlatego zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie problemu (lub wskazanie potrzeby) w najbliższym otoczeniu, a następnie znalezienie odpowiedniego sposobu na jego rozwiązanie.
Następnie uczniowie przygotowywali projekt w formie zdjęć, filmu lub prezentacji oraz relację z przeprowadzonych działań – oczywiście w języku angielskim. Konkurs jest bowiem realizowany w ramach programu „Youngster”, który służy wyrównaniu szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego.
Tak przygotowane prace konkursowe może ocenić publiczność, głosując za pośrednictwem Facebooka. Głosowanie rozpoczęło się 2 kwietnia i potrwa do 15 kwietnia 2013 br. Może wziąć w nim udział każdy internauta posiadający konto na Facebooku.
Projekt, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie nagrodę publiczności. Zwycięzcy – wraz z laureatami wyłonionymi przez Komisję Konkursową – pojadą na dwudniową wycieczkę do Warszawy.
O PROGRAMIE
Celem programu „Youngster” – realizowanego przez EFRWP od 2007 roku – jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego. Program jest adresowany do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, zwłaszcza tych pragnących kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. W ramach programu gimnazjaliści biorą udział w dodatkowych zajęcia z języka angielskiego, stanowiących uzupełnienie oraz rozszerzenie programu nauczania.
Zajęcia odbywają się w podziale na małe, maksymalnie 15-osobowe grupy, odpowiadające poziomowi znajomości języka angielskiego przez uczniów. W ciągu całego roku szkolnego realizowanych jest 90 dodatkowych godzin lekcyjnych dla każdej z grup. Fundacja zapewnia również wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne (podręczniki, materiały edukacyjne, itp.). Obecnie w programie uczestniczy ponad 3500 uczniów ze 161 gimnazjów.