Federacja MAZOWIA skupia różne organizacje pozarządowe – realizujące duże projekty i ogólnopolskie kampanie oraz działające lokalnie wśród małych społeczności. Od stycznia 2013 roku obowiązują nowe zasady naliczania składki członkowskiej, uzależniające jej wysokość od przychodu organizacji.
Składka obowiązująca od stycznia 2013 r.:
Składka roczna | Przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy | Wysokość składki miesięcznej
- Nowo przyjęte do Federacji organizacje, które posiadają sprawozdanie finansowe za ostatni zamknięty rok obrotowy i ich przychód za ten rok nie przekroczył 300 000 zł mogą skorzystać z 50% zniżki od pełnej składki, jaką organizacja powinna zapłacić w roku kalendarzowym członkostwa.
Mocne strony Federacji MAZOWIA to:
ponad 10 lat doświadczenia w reprezentowaniu organizacji pozarządowych, znajomość III sektora, orientacja w kłopotach i specyficznych trudnościach, na jakie napotykają organizacje.
2. rzecznictwo
praktyka w rzecznictwie interesów sektora pozarządowego, umiejętność komunikowania, negocjowania w kontaktach z urzędnikami oraz instytucjami zarówno samorządowymi, jak i centralnymi.
3. aktywizacja
aktywizowanie wspólnot lokalnych, budowanie sieci, porozumień, społeczeństwa obywatelskiego, popularyzacja dobrych wzorów i praktyk.
konsekwentne propagowanie idei federalizacji, budowa partnerstw, pomysły na współpracę między różnymi organizacjami i wspólną realizację projektów, a także organizowany już od 9 lat popularny MFIP, czyli Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych.
5. nowatorstwo
promowanie nowatorskich rozwiązań, tworzenie zasad i modeli działania oraz zwracanie uwagi na etykę i przestrzeganie standardów.
6. bezpłatne szkolenia, seminaria, konsultacje i doradztwo
szkolenia, konsultacje, doradztwo, wsparcie merytoryczne - MAZOWIA współpracuje z najlepszymi trenerami i specjalistami. Znajdziesz wśród nich ekspertów w następujących dziedzinach: działalność organizacji pozarządowej, budowanie partnerstw, pisanie projektów, finanse, prawo, public relations, promocja, księgowość i wiele innych.
7. łatwy i szybki dostęp do informacji
8. Federacja w liczbach (2009 – 2012)[1]
- 440 godzin porad specjalistycznych;
- 125 szkoleń dla 1563 uczestników;
- Organizacje członkowskie prowadziły działania, z których skorzystało niemal 500 000 osób (na podstawie danych za lata 2010 i 2011).
Ponad 10 lat pracy z i dla organizacji pozarządowych to najlepsza wizytówka i zarazem rekomendacja, a także gwarancja wiarygodności dla partnerów z pozostałych sektorów gospodarki. MAZOWIĘ tworzą ludzie, którym można zaufać!