Projekt Kodeks NGO – przepisy prawa a społeczno-gospodarcza rola organizacji pozarządowych
Polskie Towarzystwo Prawa Organizacji Non-Profit realizuje projekt „Kodeks NGO – przepisy prawa a społeczno-gospodarcza rola organizacji pozarządowych”. Przedstawiciele organizacji pozarządowych, poprzez udział w badaniach ankietowych, mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przede wszystkim przepisów prawa. Na bazie zebranych problemów zostaną opracowane rozwiązania problemów organizacji.
Polskie Towarzystwo Prawa Organizacji Non-Profit realizuje projekt „Kodeks NGO – przepisy prawa a społeczno-gospodarcza rola organizacji pozarządowych”. Projekt ma na celu identyfikację nowych, kluczowych dla rozwoju społeczno-gospodarczego problemów badawczych odnoszących się do roli przepisów prawa w rozwoju organizacji pozarządowych oraz ich aktywności w społeczno- gospodarczym życiu Polski.
W ramach projektu zaproponowane zostaną konkretne rozwiązania problemów, z którymi mierzą się organizacje pozarządowe, a w późniejszym etapie przeprowadzone badania z działaczami organizacji, gdzie zaproponowane rozwiązania zostaną poddane dyskusji.
W ramach projektu prowadzone są badania ankietowe oraz badania metodą CATI. Przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami, poddając się badaniom. Wszystkie odpowiedzi w kolejnej fazie projektu zostaną przeanalizowane przez ekspertów, którzy zaproponują rozwiązania problemów, a następnie wyniki ich pracy zostaną przeanalizowane w badaniach fokusowych z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Wziąć udział w części ankietowej można, wykonując badanie z linku: https://forms.gle/1SLNdr8XcLuue493A.
Postępy projektu można śledzić na jego stronie internetowej https://kodeksngo.pl/. W przypadku chęci wzięcia udziału w badaniu CATI, a także w późniejszej fazie projektu w badaniach fokusowych, można skontaktować się z Towarzystwem mailowo: polskietowarzystwoprawango@gmail.com.
Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu i dziękujemy za poświęcony czas.
Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.
Źródło: kodeksngo.pl