Zespół Akademuz od ponad dwóch lat widoczny jest na mapie kulturalnej Lublina. W ubiegłą niedzielę, 9 maja wystąpił z nowym widowiskiem „Pieśń nad Pieśniami”. Sądząc po pozytywnych reakcjach licznie zgromadzonej publiczności, nowy repertuar ma szansę podbić serca szerokiego grona melomanów.
Do niedzielnego koncertu zespół przygotowywał się od kilku miesięcy. Na próbach w Bliźniaku (ośrodek Fundacji) zespół stawiał się całym składem. „Postawiliśmy sobie za cel dołożyć wszelkich starań, aby premierowy koncert wykonać najlepiej jak potrafimy. Próby przeciągały się czasem do długich godzin nocnych” – wspomina Marek Brodacki instruktor zespołu. Wysiłek artystów zaowocował długimi brawami i licznymi gratulacjami, po czym na twarzach młodych wykonawców pojawił się uśmiech. „Każdy kolejny występ to dla nas wielkie wyzwanie, aby dać z siebie wszystko i pięknie zagrać. To również nowe ćwiczenie z przełamywania tremy, która zawsze pojawia się przed tak ważnymi wydarzeniami jak występ na Czwartku.” – mówią członkowie Akademuza.
Warto nadmienić, że zespół to w całości młodzi artyści, którzy samodzielnie przygotowują swoje przedstawienia, zarówno pod względem muzycznym jak i organizacyjnym. Praca w zespole to nie tylko ćwiczenie swojego talentu , ale także trening sprawności menedżerskich. A wszystko to po to, żeby ewangelizować i promować ideały Akademii Młodzieżowej.
AKADEMUZ to zespół muzyczny działający przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zespół realizuje program Akademii Młodzieżowej - poprzez śpiew chce EWANGELIZOWAĆ, EDUKOWAĆ i PROMOWAĆ ideały Akademii. Młodzi muzycy aktywnie włączają się w życie kulturalne miasta i uczestniczą w wielu projektach, uświetniając swoją muzyką wiele wydarzeń akademickich i nie tylko. W 2009 roku grupa koncertowała z programem muzycznym „Drogowskazy”, w tym roku planowana jest trasa z nowym repertuarem „Pieśń nad Pieśniami”.
Zespół znany jest z tego, że nie tylko tworzy ciekawe projekty muzyczne, ale również dba o ich barwną oprawę artystyczną. W swoich pracach wykorzystuje atrakcyjne elementy oświetlenia, scenografii i prezentacje multimedialne.
Źródło: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo