Citi Handlowy i Akademia Rozwoju Filantropii podsumowały realizację ogólnopolskiego programu praktyk studenckich w lokalnych organizacjach pozarządowych „Citi helps Students. Students help locally”. Podczas uroczystej gali 70 studentów odebrało certyfikaty udziału w programie.
Laureatom konkursu na najlepszy reportaż z praktyk studenckich wręczono zaś nagrody pieniężne i specjalne dyplomy. Uroczystemu podsumowaniu towarzyszyła premierowa projekcja filmu z praktyk.
– Citi helps Students. Students help locally to partnerski projekt Citi Handlowy i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który łączy w sobie społeczne zaangażowanie Banku i dogłębną znajomość lokalnych organizacji pozarządowych Akademii. Mamy nadzieję, że pomagając studentom zdobyć cenne doświadczenie w lokalnych organizacjach, wychowujemy kolejne pokolenie liderów – działaczy i przedsiębiorców wrażliwych społecznie – tłumaczy Iwona Jaworska, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu w Citi Handlowy.
Xawery Stańczyk pojechał na praktyki do Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych Pojezierza Drawskiego w Złocieńcu w województwie zachodniopomorskim. Większość czasu spędził w Bolegorzynie, gdzie mieści się pierwsze w Polsce muzeum PGR-u. Zwycięską relację z tych doświadczeń – nawiązując do słynnego dokumentu Ewy Borzęckiej – zatytułował „Inaczej niż w „Arizonie””. -Podobnie jak większość przyjezdnych jechałem do Bolegorzyna mając w głowie stereotypowy obraz popegeerowskiej wsi jako zapomnianego przez Boga i ludzi miejsca, gdzie tanie wino jest artykułem pierwszej potrzeby i nikomu nic się nie chce. Tymczasem zetknęliśmy się z małą, ale różnorodną społecznością, w której są także ludzie otwarci, pełni energii, gotowi zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość – powiedział Xawery Stańczyk.
Katarzyna Dutkiewicz i Paweł Maranowski – uhonorowani równorzędną nagrodą – wybrali dla swojej relacji z pobytu w Tomaszowie Lubelskim formę fotokastu – multimedialnej prezentacji, ilustrowanej zdjęciami i wzbogaconej o ścieżkę dźwiękową. Fotokast był naszym wspólnym pomysłem, który narodził się, gdy się zastanawialiśmy jak najlepiej opowiedzieć o pięknych krajobrazach, przyjaznych i ciepłych ludziach, jak oddać lokalny koloryt. Doszliśmy do wniosku, że fotokast daje możliwość najpełniejszego przedstawienia naszej przygody w Stowarzyszeniu „Czajnia” – mówi Katarzyna Dutkiewicz, nagrodzona studentka socjologii w warszawskim Collegium Civitas.
„Citi helps students. Students help locally” to partnerski projekt Citi Handlowy i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Projekt w pełni finansowany jest przez Citi Handlowy. Bank ufundował także nagrody w finałowym Konkursie na reportaż z Praktyk.
Źródło: Organizatorzy