Stowarzyszenie Przyjaciół Radziejewa, będąc laureatem konkursu ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi w Warszawie, realizowało projekt “Pożyteczne Ferie 2012” pod hasłem “Moja miejscowość w Internecie”.
W ramach części konkursowej dzieci zbierały wiadomości o swojej miejscowości oraz robiły zdjęcia najbardziej istotnych, najważniejszych i najciekawszych według nich miejsc we wsi. Następnie zdjęcia wraz z podpisami i konkretnymi danymi umieszczane były w Atlasie wsi w Internecie. Oprócz części konkursowej odbywały się również zajęcia wypoczynkowo-rekreacyjne.
W świetlicy wiejskiej w Radziejewie realizowane były zajęcia sportowe, artystyczno-plastyczne (w tym konkurs na logo Stowarzyszenia, przygotowanie przedstawienia z okazji Dni Babci i Dziadka), zajęcia kulinarne, podczas których dzieci same pod nadzorem rodziców robiły niezbyt skomplikowane dania. Wykorzystując piękną zimową aurę zorganizowany został kulig i zabawy na śniegu zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
W ramach realizacji projektu odbyły się również 2 wycieczki autokarowe. Jedna do Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie, gdzie dzieci oprócz zwiedzania muzeum obejrzały film misyjny o Papui Nowej Gwinei, a następnie miały spotkanie z misjonarzem, który pracował właśnie w tym kraju. Drugi wyjazd odbył się na basen do Dobrego Miasta.
3 lutego odbył się finał projektu, na który stawili się nie tylko rodzice, dziadkowie, ale i inni zainteresowani. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężna – Kazimierz Kiejdo, radny okręgu Józef Wolak, o. Waldemar Kus z Centrum Animacji Misyjnej w Pieniężnie, w zastępstwie Dyrektora SP w Lechowie Teresa Orwat oraz sołtys Radziejewa Kazimierz Gołębiewski wraz z Radą Sołecką. Głównym punktem finału był program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowany przez dzieci podczas trwania projektu. Ogłoszono również wyniki konkursu na logo stowarzyszenia i odbyła sie prezentacja z zajęć karaoke oraz rozdanie dyplomów i nagród. Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Kutryb złożyła podziękowania wszystkim za obecność, a zwłaszcza rodzicom pracującym w ramach wolontariatu, organizując dzieciom zajęcia, nadzorując je oraz dbając o ich bezpieczeństwo podczas trwania projektu. Podziękowała również wszystkim osobom, które wyraziły swoją zgodę na publikacje zdjęć z opisami w Atlasie wsi w internecie.
Całość kontynuowana była przy herbatce i cieście przygotowanym na tę wyjątkową okazję i miłej rozmowie zebranych.