Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Poszukujemy dobrych praktyk w sektorze kultury/ sztuki/ dziedzictwa kulturowego!
Aga Dadak
Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych poszukuje osób, które organizowały, realizowały, wspierały bądź uczestniczyły w inicjatywach/projektach międzynarodowych w sektorze kreatywnym – kultury/ sztuki/ dziedzictwa kulturowego – chętnych do podzielenia się swoim doświadczeniem w trakcie wywiadu.
Kogo konkretnie szukamy? Osób, biorących udział w realizacji międzynarodowych (angażujących mieszkańców min. 2 krajów europejskich) projektów w sektorze kreatywnym: kultury/sztuki (również nie-profesjonalnej)/ dziedzictwa kulturowego, które pozwoliły mieszkańcom różnych krajów poznać się i działać wspólnie. Szukamy osób, pełniących w takich projektach następujące funkcje:
- Organizatorów: Menadżerów projektów; szefów organizacji/instytucji działających w sektorze kultury/kreatywnym/dziedzictwa kulturowego realizujących projekt; specjalistów w dziedzinie edukacji: trenerów/mentorów/kuratorów/artystów… zarówno w organizacji/instytucji będącej liderem projektu, jak i partnerem (3 osoby);
- Uczestników: Wolontariuszy i/lub uczestników inicjatyw kulturalnych, artystycznych, z dziedziny dziedzictwa kulturowego (3 osoby);
- Wspierających: Przedstawicieli miejskich wydziałów kultury, pracowników i współpracowników instytucji kultury, członków/pracowników/współpracowników organizacji pozarządowych działających w sektorze innym niż kreatywny (np. edukacji, pomocy społecznej, sportu), przedsiębiorców, jednostki edukacyjne… – którzy wspierali/współorganizowali międzynarodowe inicjatywy kulturalne/artystyczne (3 osoby);
O co konkretnie Cię poprosimy? O udzielenie wywiadu. Opowiedzenie o swoich doświadczeniach związanych z realizacją projektu. Wywiad może być przeprowadzony podczas spotkania twarzą-w-twarz, telefonicznie, za pomocą komunikatora internetowego. Możesz udzielić wywiadu pod nazwiskiem, podając nazwę organizacji/instytucji, która inicjatywę zrealizowała (promując przy okazji szeroko Wasze działania). Możesz również pozostać anonimowy/anonimowa – jeśli tak wybierzesz.
Co z tym dalej? Wnioski z wywiadów zostaną opublikowane w międzynarodowej publikacji, która zostanie wydana w 7 językach: polskim, duńskim, angielskim, niemieckim, holenderskim, słoweńskim i litewskim. Publikacja będzie szeroko promowana w wymiarze europejskim. Na bazie wniosków z tej publikacji zostaną również zaprojektowane programy szkoleniowe dla menadżerów i wolontariuszy sektora kreatywnego. Programy te będą testowane w 7 krajach: Polsce, Danii, Anglii, Niemczech, Holandii, Słowenii i na Litwie. Po przetestowaniu i dopracowaniu – zostaną wydane w formie scenariuszy do realizacji, dostępnych nieodpłatnie dla organizacji/instytucji sektora kreatywnego/kultury/dziedzictwa kulturowego. Odbędzie się też 7 krajowych konferencji prezentujących rezultaty całego przedsięwzięcia.
Jeśli będziecie zainteresowani – Ty i/lub ludzie Twojej organizacji/instytucji mogą uczestniczyć w każdym z wyżej opisanych etapów.
Równolegle do wywiadów realizowane są międzynarodowe badania on-line, dotyczące doświadczeń w uczestniczeniu w/organizowaniu wydarzeń kulturalnych/artystycznych - czyli wszelkich wydarzeń ze sfery kultury, sztuki (profesjonalnej i amatorskiej), dziedzictwa kulturowego – takich jak koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle, śpiewanie w chórze, kreacja cyfrowa…i wiele innych. Każdy z nas takie doświadczenia ma. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje jedynie 10 minut! Zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza tutaj: https://educult.limequery.org/525589?lang=pl
Dlaczego porozmawianie z Tobą jest dla nas ważne? Wierzymy, działania realizowane w europejskim sektorze kultury i sztuki (amatorskiej, profesjonalnej oraz dziedzictwa kulturowego) mogą kreować zmiany: budować zaufanie między ludźmi, wzmacniać kapitał społeczny i spójność społeczną – łącząc w działaniach ludzi różnych generacji, regionów, pochodzących z różnych grup społecznych, kultur, narodowości. Chcemy to pokazać, wyławiając dobre praktyki, projektując i testując programy szkoleniowo – rozwojowe dla sektora – wspierając kreowanie kolejnych dobrych praktyk.
Zainteresowany/zainteresowana, by podzielić się doświadczeniem?
Prześlij zgłoszenie, wysyłając na adres: faie@fundacjaaie.eu e-mail zawierający:
- Dane kontaktowe do Ciebie oraz preferowane dni/godziny kontaktu;
- Tytuł(y) projektów, o których możesz opowiedzieć + krótką charakterystykę tych projektów (Cel, główne działania, zaangażowane kraje + www projektu, jeżeli jest);
- Twoją funkcję w projekcie: Organizator/Uczestnik/Wspierający; Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia do godziny 17.00. Odpowiemy na wszystkie. Do udziału w wywiadzie planujemy zaprosić 9 osób. Wywiady zostaną zrealizowane do końca stycznia 2018.
Prześlij zgłoszenie, wysyłając na adres: faie@fundacjaaie.eu e-mail zawierający:
- Dane kontaktowe do Ciebie oraz preferowane dni/godziny kontaktu;
- Tytuł(y) projektów, o których możesz opowiedzieć + krótką charakterystykę tych projektów (Cel, główne działania, zaangażowane kraje + www projektu, jeżeli jest);
- Twoją funkcję w projekcie: Organizator/Uczestnik/Wspierający; Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia do godziny 17.00. Odpowiemy na wszystkie. Do udziału w wywiadzie planujemy zaprosić 9 osób. Wywiady zostaną zrealizowane do końca stycznia 2018.
Masz pytania? Odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu: faie@fundacjaaie.eu, 511-551-439.
Wywiady i badania kwestionariuszowe realizowane są w ramach projektu “Bridging social capital by participatory and co-creative culture”(PL: „Wzmacnianie kapitału społecznego poprzez kulturę uczestnictwa i współtworzenia”). Projekt jest realizowany przez Partnerów z 7 krajów europejskich. WWW projektu: http://bridgingsocialcapital.eu/ (w budowie).
Współfinansowanie: Erasmus Plus, KA2 Współpraca na rzecz innowacji I wymiany dobrych praktyk, Partnerstwa Strategiczne w sektorze edukacji dorosłych.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.