Prowadzicie organizacje społeczne i brakuje Wam rąk do pracy? Mamy rozwiązanie! Na prowadzonej przez nas platformie www.TuDu.org.pl zgromadziliśmy społeczność ponad 4200 e-wolontariuszy i e-wolontariuszek. Mają różne umiejętności – znają języki, obsługują programy graficzne, piszą artykuły, ogarniają social media – i czekają, aby Wam pomóc.
Jak mogą pomóc Wam e-wolontariusze?
Fundacja Dobra Sieć prowadzi platformę TuDu.org.pl, na której e-wolontariusze wybierają mikro-zadania (rozwiązanie których nie przekracza trzech godzin), opublikowane przez różne fundacje i stowarzyszenia. A więc jeżeli potrzebujecie skonsultować swój pomysł, szukacie logotypu swojej organizacji lub nie macie tyle czasu, aby pisać posty na Facebooka, wystarczy, że na TuDu.org.pl opublikujecie zadanie, wyznaczycie termin jego wykonania – i voilà! Wystarczy poczekać kilka dni, aż do zadania zgłoszą się e-wolontariusze.
Jakie kompetencje mają e-wolontariusze? – to artykuł, który powstał w oparciu o naszą współpracę z e-wolontariuszami na TuDu. Tam też znajdziecie sporo informacji na temat umiejętności internetowych wolontariuszy. Wykorzystaj ten potencjał!
Jak wygląda rejestracja na TuDu.org.pl?
To proste i szybkie – wejdźcie na naszą stronę lub obejrzyjcie filmik na Youtubie, a dowiecie się, jak wygląda rejestracja krok po kroku. W razie problemów śmiało piszcie na maila czesc@tudu.org.pl lub na Facebooku.
Możecie też zapisać się na nasz minikurs mailingowy, który ułatwi poruszanie się po portalu i nawiązanie owocnej współpracy w ramach e-wolontariatu.
Rejestracja oraz dodawanie zadań na TuDu.org.pl jest i zawsze będzie bezpłatne.
Jakoś tego nie widzimy, potrzebujemy przykładów!
Zobaczcie przykłady inicjatyw, które łączą e-wolontariuszy z Polski i ze świata:
👉 Baza projektów – tu znajdziesz mnóstwo ciekawych, polskich i zagranicznych projektów społecznych angażujących wolontariuszy przez Internet.
👉 LibriVox – projekt z biblioteką audiobooków czytanych przez e-wolontariuszy. Co ważne, czytają oni tylko te dzieła, które znajdują się w domenie publicznej, ale za to ze wszystkich stron świata!
👉 Amnesty Decoders – projekt Amnesty International dla zaangażowanych społecznie wolontariuszy, którzy aktywnie przeciwdziałają praktyce policyjnej skanowania i rozpoznawaniu ludzkich twarzy.
👉 I jeszcze jedno kreatywne zadanie z portalu TuDu.org.pl: zaprojektowanie grafiki na Światowy Dzień Jabłka. Pomóż Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. dotrzeć do nowych odbiorców!
Napisaliśmy również artykuł na ten temat, w którym znajdziecie odpowiedzi na swoje wątpliwości i wiele wskazówek!
Ok, teraz chcemy wiedzieć więcej!
Podsyłamy Wam artykuły naszego autorstwa, które poszerzają wiedzę o e-wolontariacie i dają wiele argumentów, aby się w niego zaangażować.
👉 Dla spragnionych wiedzy podsyłamy Podręcznik e-wolontariatu - praktyczny przewodnik po teorii i praktyce e-wolontariatu.
👉 Narzędzia do współpracy z e-wolontariuszami to rodzaj poradnika, jak poradzić sobie z rozdzielaniem i monitorowaniem realizacji zadań.
👉 Historia i rozwój e-wolontariatu to artykuł, który polecamy tym, którzy nadal się zastanawiają, jak do tego doszło, że rozmawiamy o niesieniu pomocy on-line.
Kim jesteśmy?
Nad portalami e-wolontariat.pl oraz TuDu.org.pl czuwa Fundacja Dobra Sieć, która działa już od 2009 r. i stara się uczynić Internet lepszym miejscem. Prowadzimy portale:
- www.mojestypendium.pl – największą w Polsce bazę stypendiów i konkursów.
- www.e-wolontariat.pl – jedyną w Polsce stronę poświęconą działaniom społecznym realizowanym przy współpracy internautów-wolontariuszy za pośrednictwem Internetu.
- www.tudu.org.pl – pierwszą w Polsce platformę umożliwiającą społeczne działanie on-line, czyli e-wolontariat na rzecz organizacji pozarządowych i grup aktywistów.
Realizujemy projekty szkoleniowe, m.in. z zakresu wykorzystania nowych technologiiw projektach społecznych, a także konstruowania programów stypendialnych spełniających standardy Karty Zasad Dobrego Programu Stypendialnego.
Poznaj szczegóły naszej działalności z naszych sprawozdań: http://dobrasiec.org/o-nas/sprawozdania/
Jako pierwsza i jedyna organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem European Volunteer Centre – CEV, które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Fundacja jest także członkiem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ “Dojrz@łość w sieci” oraz sieci Employee Volunteering European Network.
Źródło: www.dobrasiec.org