Mieszkańcy Warszawy złożyli 2324 projekty do budżetu partycypacyjnego na 2016 r. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu jest ponad 51 milionów złotych.
- Liczba zgłoszonych projektów świadczy o tym, że warszawiacy ponownie zaangażowali się w proces decydowania o lokalnych wydatkach stolicy. Ponad 2300 projektów, to więcej niż w zeszłym roku – to rekord wśród polskich miast. Dziękuję mieszkańcom Warszawy za ich aktywność – powiedziała Hanna Gronkiewicz–Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.
We wtorek 17 lutego, o północy skończyło się składanie projektów do warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Większość projektów spłynęła w dwa ostatnie dni. Jeszcze w niedzielę po południu zgłoszonych było tylko 290 projektów, natomiast ostateczna ich liczba, zarówno tych papierowych, jak i elektronicznych, wyniosła 2324. Jest to o 88 projektów więcej niż w zeszłym roku. Liczba ta może się jeszcze nieznacznie zmienić, ze względu na to, że projekty papierowe spływały do wczoraj i cały czas są liczone.
W najbliższych dniach wszystkie projekty zostaną wprowadzone do elektronicznego systemu, a dzielnicowi koordynatorzy ds. budżetu partycypacyjnego będą kontaktować się z autorami projektów, którzy popełnili w nich błędy. Na ich usunięcie projektodawcy będą mieli trzy dni.
Finałem będzie głosowanie w drugiej połowie czerwca, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.
Źródło: UM Warszawa