Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Polska prezydencja w UE: Priorytety w obszarze zatrudnienia i spraw społecznych
redakcja bezrobocie.org.pl
W ramach przejętej niedawno polskiej prezydencji w UE ustalone zostały priorytety działań w obszarze zatrudnienia i polityki społecznej. Należą do nich m. in. reagowanie na zmiany demograficzne w zakresie polityki rynku pracy oraz rozwijanie aktywnych i innowacyjnych działań na rzecz zatrudnienia i aktywnej polityki integracji społecznej. Temat poruszany będzie wkrótce na spotkaniu ministrów ds. zatrudnienia i polityki społecznej państw członkowskich UE.
Na 7 lipca 2011 r. planowane jest nieformalne spotkanie ministrów ds. zatrudnienia i polityki społecznej państw członkowskich UE, z udziałem Komisarza, przedstawicieli innych państw, przewodniczącego Komitetu ds. Zatrudnienia i Komitetu ds. Ochrony Społecznej oraz przedstawiciela Parlamentu Europejskiego. Ministrowie debatować będą nad sposobami realizacji ustalonych wcześniej priorytetów w obszarze zatrudnienia i polityki społecznej. Bazą do debaty jest dokument Programu prac Prezydencji w obszarze zatrudnienia i polityki społecznej, opublikowany na stronach portalu Prezydencja 2011.
W Programie znajdziemy trzy obszary priorytetowe, nawiązujące do
- uwzględnienia w polityce rynku pracy i polityce społecznej zmian demograficznych, w tym problemu starzejącego się społeczeństwa,
- godzenia życia zawodowego i prywatnego
- rozwoju innowacyjnych działań na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej
- czynników motywujących do utrzymania bądź zaniechania aktywności zawodowej, m. in. w odniesieniu do konieczności wydłużania okresu pracy
- partnerstwa organizacji pozarządowych i administracji rządowej w realizacji celów społecznych UE
- wypracowania spójności modeli ochrony uprawnień macierzyńskich/rodzicielskich w państwach członkowskich (m. in. rewizja tzw. dyrektywy macierzyńskiej)
Więcej informacji na ten temat pojawiać się będzie na portalu Prezydencja 2011 >
Źródło: Prezydencja 2011
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.