Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
Lato to doskonały czas zarówno dla tych, co uwielbiają aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy nade wszystko cenią sobie leniuchowanie. Miesiąc wakacji już za nami. Przyszedł czas na podsumowanie atrakcji przygotowanych przez Fundację Godne Życie dla dzieci i młodzieży, które nie lubią się nudzić. Przedstawiamy także sugestie spędzenie wolnego czasu z Fundacją w nadchodzące sierpniowe dni.
Zainaugurowany przez Fundację Godne Życie 26 czerwca „Sezon Wakacyjny 2012” już na półmetku! Nie bez przesady można go uznać za udany. Najmłodszym mieszkańcom miasta Fundacja zaoferowała szereg atrakcji. Podopieczni mieli okazję uczestniczyć nie tylko w wyjściach do kina, na kręgielnię i wspólnym grillowaniu, ale też wziąć udział w wycieczkach czy imprezach specjalnych zorganizowanych z myślą o tych dzieciach, które tegoroczne wakacje spędzają w mieście.
Reklama
Fundacja Godne Życie realizuje tego lata dwa projekty „Sportowe wakacje z Fundacją Godne Życie” oraz „Aktywne wakacje z Fundacją Godne Życie”. W ramach pierwszego organizowane są wakacyjne „Olimpiady Sportów Niecodziennych”. Uroczysta inauguracja Olimpiady odbyła się 16 lipca w Parku Hallera. Impreza dla całej rodziny połączona była z akcją „Street Art- czyli Dąbrowska Twórczość Uliczna”. Rzut beretem, budowanie wieży z klocków, rzut żołędziem do dziupli, przesypywanie piasku na czas, jazda na rowerze stacjonarnym to tylko niektóre z konkurencji, w których można było współzawodniczyć o cenne nagrody. Kolejne spotkania olimpijskie odbyły się 19 , 26 i 31 lipca.
Na drugi projekt składają się przede wszystkim wycieczki dla dzieci i młodzieży. W lipcu odbyły się wyjazdy do Ojcowa (6 lipca), Podbuczyn (11 lipca), Wygiełzowa (21 lipca) oraz Koszęcina i Siewierza (28 lipca). Ostatnie atrakcje miały wyraz szczególny, gdyż odbyły się z tradycyjnym, ludowym przytupem. W Wygiełzowie wycieczkowicze brali udział w ETNOmanii 2012 czyli Wielkich Warsztatach Regionalnych, w Koszęcinie byli świadkami Cietrzewiska – łowiecko-leśnego pikniku, a w Siewierzu Turnieju Rycerskiego. Podopieczni mieli także okazję zwiedzić chorzowskie zoo (1 sierpnia).
W lipcu cały czas były czynne świetlice Fundacji Godne Życie oferujące kreatywne zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin. Warsztatami cieszącymi się największym zainteresowaniem są zajęcia poświęcone papierowej wiklinie, która stała się niejako wizytówką Fundacji Godne Życie. Dlatego 17 lipca organizacja udała się z wizytą do siedziby Śląskiej Fundacji Obywatelskiej LEX CIVIS, by tam zaprezentować mieszkańcom Katowic sztukę wyplatania niezwykłych przedmiotów z niepotrzebnych, zalegających w domu, starych gazet.
Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zasmakować wakacji z Fundacja Godne Życie informujemy, że sezon letni jeszcze nie dobiegł końca, a najlepsze jeszcze przed nami. Wycieczka do zamku w Będzinie (9 sierpnia), zajęcia przyrodnicze z Bas Tajpanem (8 sierpnia), wycieczki do: Parku Leśna (9 sierpnia), Pszczyny (17 sierpnia) i Złotego Potoku (29 sierpnia) oraz kolejne Olimpiady Sportów Niecodziennych (10 i 25 sierpnia oraz 7 września) to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych na kolejny miesiąc wakacyjnej laby.
Warto dodać, że Olimpiada, planowana na 25 sierpnia połączona będzie z druga edycją wyżej wspomnianego „Street Artu”. Idea „malowania na czym się da” znajdzie odzwierciedlenie w pracach plastycznych nie tylko na rozstawionych na sztalugach klasycznych płótnach. Będzie można malować na koszulkach, szkle, betonie, gipsowych odlewach oraz na dziecięcych uśmiechniętych buziach. Ponadto każdy z uczestników imprezy będzie mógł włożyć swój własny wkład we wspólne dzieło na papierze wielkiego formatu.
Gry komputerowe, książki, Internet czy telewizja nie zastąpią tego, co daje możliwość bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami. Stanowi to motywację do dalszej ciekawości w poznawaniu świata, której nie zaspokoją domowe sposoby na zabicie wakacyjnej nudy. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dzieciom i młodzieży okazję do aktywnego wypoczynku w ramach wspierania ich społeczno-intelektualnego rozwoju. Tę właśnie misję realizuje Fundacja Godne Życie.
Projekty są współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz środków własnych uzyskanych z 1% podatku.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.