Polityka ochrony dzieci w organizacji pozarządowej – webinarium
14 września (środa) w godzinach 11.00-12:00 Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny zaprasza na webinarium dotyczące tworzenia i wdrażania polityki ochrony dzieci w organizacjach pozarządowych.
Dla kogo?
Zapraszamy reprezentantki i reprezentantów organizacji pozarządowych realizujących projekty skierowane do dzieci i / lub rodzin, a także współpracujących z niepełnoletnimi wolontariuszkami i wolontariuszami.
Podczas webinarium opowiemy o tym:
- po czym poznasz, że Twoja organizacja jest bezpieczna dla dzieci,
- dlaczego warto wprowadzić politykę ochrony dzieci,
- jak wprowadzić politykę „szytą na miarę” organizacji.
Odpowiemy też na zadane na czacie pytania związane z tematyką spotkania.
Osobą prezentującą będzie Katarzyna Katana – radca prawny (2017) w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2013), uczestniczka wymiany studenckiej na Uniwersytecie Maltańskim (2013), absolwentka Szkoły Prawa Ukraińskiego OKSPO UJ (2018) oraz krajowych i zagranicznych szkoleń, m.in. UN Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination Against Women (CEDAW) & International Women’s Human Rights Advocacy (2020) oraz Advocacy School on Gender and Politics ODHiR (2021), programu szkoleniowego Women’s Human Rights Training Institute (2020-2022), prelegentka konferencji TedX.
Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – członkini zespołu komunikacyjnego Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Pracuje w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Webinarium odbędzie się na platformie Zoom i będzie tłumaczone na żywo na polski język migowy. Nagranie webinarium z napisami będzie dostępne na stronie Programu (w zakładce “Biblioteka”) oraz na kanale Programu na YouTube.
Więcej informacji na stronie Programu.
Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Jego budżet to 26 milionów euro.