18 września przeszedł już do historii fundacyjnych wydarzeń jako dzień, w którym odbył się wyjątkowy, rodzinny event. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i jesiennej aury, podczas pikniku można było doświadczyć wyjątkowo radosnej, ciepłej i przyjacielskiej atmosfery. Na jeden dzień park Romana Kozłowskiego, w warszawskiej dzielnicy Ursynów, zamienił się w centrum rozrywki, dowodzonej przez Fundację Avalon!
Sportowo-kulturalne atrakcje Fundacji Avalon
Harmonogram atrakcji zorganizowanych dla gości pikniku wypełniony był co do minuty. Każdy, kto odwiedził park Romana Kozłowskiego mógł liczyć na rozrywkę, która zaspokoiłaby oczekiwania tych nastawionych na silniejsze doznania, jak i spokojne, niedzielne aktywności. O programie pikniku i wszystkich atrakcjach na bieżąco informował, prowadzący event Martin Finch, który zapewniał profesjonalną i wesołą oprawę wydarzenia.
Dla spragnionych ruchu i aktywności fizycznych czekały zajęcia jogi dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz nordic walking po parku. Dla chętnych, którzy zapragnęli sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe dostępna była ścianka oraz tory przeszkód – Świat osób niewidomych oraz Tor przeszkód na wózku. Dla fanów sportów ekstremalnych zorganizowany został triathlon Avalon Extreme, którym świętowane były .7 urodziny projektu. Dla fanów muzycznych przyjemności przeprowadzone zostały warsztaty Djembe z charyzmatycznym prowadzącym – Noe.
Najmłodsi goście mieli możliwość odwiedzenia namiotu z animatorkami, które zajmowały się malowaniem twarzy, puszczaniem baniek oraz rozdawaniem balonów w różnych kształtach i kolorach. Dla dzieci zorganizowane było również czytanie bajek terapuetycznych w wykonaniu pracowników fundacji.
Dla wszystkich, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji Avalon przygotowane zostały namioty projektowe, w których możliwe było porozmawianie z pracownikami o ofercie fundacji, misji oraz założenie subkonta czy uzyskanie niezbędnych informacje i porad. Podczas pikniku była także możliwość odbycia rozmowy z fundacyjnym psychologiem Jakubem Rafalskim, który udzielał informacji odnośnie savoir vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami.
Piknik był również doskonałą okazją do spotkania się z ambasadorem i kierowcą wyścigowym Avalon Extreme Kamilem Koselą oraz obejrzeniem auta racingowego prezesa Fundacji Avalon, Sebastiana Luty. Imprezę zakończył wyjątkowy gość Kowalski, który wraz ze swoim bandem dał popis wspaniałych możliwości wokalnych, porywając publiczność do wspólnej zabawy.
„Piknik Fundacji Avalon był ważny z kilku powodów. Chcieliśmy pochwalić się tym, co od 15 lat robimy, zaprezentować nasze projekty, poprzez które zmieniamy świat osób z niepełnosprawnościami. To była również doskonała okazja do świętowania 7 urodzin projektu Avalon Extreme, które postanowiliśmy obchodzić poprzez zorganizowanie triathlonu. To co najistotniejsze to, że nasza impreza była fantastyczną okazją do spotkania się dwóch społeczności – osób z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności – bez przejawów wykluczenia i sztucznego dystansu. Zrobiliśmy kolejny mały krok w kierunku burzenia niewidzialnego muru, który między tymi światami cały czas funkcjonuje. W tym miejscu pragniemy również podziękować osobom dzięki którym udało nam się zorganizować piknik, Panu burmistrzowi Ursynowa, Robertowi Kempie i wiceburmistrzowi Jakubowi Berentowi. Mamy nadzieję, że podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Fundacją Avalon będziemy mieli okazję do dalszego dzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem”– mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 12 500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych.
Źródło: www.fundacjavalon.pl