Pierwszy w Polsce anglojęzyczny spektakl dla młodzieży przeciwko hejtowi i wykluczeniu w szkole
Musical Friends to wyjątkowy spektakl, który miał swoją premierę w marcu 2020 r. Tym razem powraca również w wersji angielskiej. To historia z życia szkoły, która uwrażliwia widzów na rosnący problem hejtu. Co ważne, Musical Friends wspiera również projekt #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.
Projekt ten promuje empatię i tolerancję wśród rówieśników w polskich szkołach. Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się 25 września w warszawskim Teatrze Capitol.
Zapraszamy na wartościowy, roztańczony, pełen emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów ze Szkoły Musicalowej B&B, którzy oprócz umiejętności wokalnych, aktorskich i tanecznych, pokażą swoją wrażliwość na rówieśnicze problemy. Spektakl porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne! „Tolerancja, szacunek, przyjaźń, zrozumienie, inny nie znaczy gorszy” – to uniwersalne tematy, które wybrzmiewają silnie nie tylko w naszym ojczystym języku. Część dochodu z biletów przeznaczona jest na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
– Warto podkreślić, że po każdym spektaklu odbywają się wyjątkowe prelekcje prowadzone przez specjalistów w ramach projektu #JestemzSOS. Jest to projekt edukacyjny Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, poruszający ważne dla młodych ludzi tematy takie jak: empatia i tolerancja, przeciwdziałanie cyberprzemocy, samoakceptacja oraz komunikacja w różnorodności. Projekt dedykowany jest uczniom szkół podstawowych, realizowany w formie warsztatów podczas zajęć szkolnych. W trakcie bezpłatnych zajęć prowadzonych przez naszych edukatorów, rozmawiamy z uczniami o aktualnych i istotnych kwestiach, z którymi borykają się na co dzień. Angażujemy ich do wypowiadania się na różne tematy, również te niełatwe. Pokazujemy im szerszą perspektywę i zachęcamy do szukania rozwiązań. Podczas warsztatów tłumaczymy dzieciom, że brak sprzeciwu czy reakcji na przemoc też może być formą hejtu. Poprzez wspólną zabawę i dialog pokazujemy dzieciom, że ich rówieśnicy, którzy dorastają w pieczy zastępczej lub są w rodzinach dotkniętych kryzysem, których nie stać, np. na dobry telefon czy markowe buty, także zasługują na szacunek i zrozumienie i są takie same jak wszystkie inne dzieci – mówi Katarzyna Kopczyńska-Kwiatek, koordynatorka projektu #JestemzSOS.
Opis spektaklu
W szkole trwają przygotowania do balu. Michael postanawia wykorzystać okazję i zaprosić Laurę, która od dawna mu się podoba. I tutaj pojawia problem…. Rodziny, z których pochodzą bardzo różnią się od siebie. Laura to córka bogatych rodziców, Michael pochodzi z biednego domu. Czy uda im się pokonać stereotypy? Jak dostrzec prawdziwe wartości u człowieka? Na te pytania młodzi aktorzy szukają odpowiedzi, prezentując wzruszające, roztańczone i rozśpiewane widowisko.
TWÓRCY: Autorzy: Marzena Barcik, Anna Butkiewicz
Obsada: Wychowankowie Szkoły Musicalowej B&B
Reżyseria: Marzena Barcik, Anna Butkiewicz, Karol Jasiński
Scenografia: Szkoła musicalowa B&B
Kostiumy: „Unknow Style” Katarzyna Barcik
Muzyka: M.Wilder, D. Zippeleu, Gerard Presgurvic, Bryan Adams
Teksty piosenek: Anna Butkiewicz
Choreografia: Marzena Barcik
Musical Friends już jesienią także w wersji anglojęzycznej! – YouTube
Źródło: Stowarzyszenie "SOS Wioski Dziecięce w Polsce"