Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Bezrobotni, zagrożeni eksmisją z powodu zaległości czynszowych w spółdzielniach mieszkaniowych, będą mieli szansę na aktywizację zawodową i uwolnienie się od długów. O projekcie Osiedlowe Spółdzielnie Socjalne portalowi ekonomiaspoleczna.pl opowiada jego kierownik, EWA OCHOCKA z biura Krajowej Rady Spółdzielczej.
Spółdzielnie mieszkaniowe, które dotąd powierzały firmom zewnętrznym prace budowlano-remontowe, porządkowe, monitoring osiedli, utrzymanie zieleni – zobowiązały się przynajmniej część tych prac zlecać osiedlowym spółdzielniom socjalnym, dając w ten sposób swoim członkom i lokatorom możliwość wyjścia z bezrobocia. Z drugiej strony osoby posiadające zadłużenie w spółdzielni będą przekazywały część (20-30 proc.) wynagrodzenia na poczet spłaty swoich należności czynszowych. Wszyscy na takim rozwiązaniu skorzystają: osiedlowe spółdzielnie socjalne będą miały gwarancję zleceń, a spółdzielnia mieszkaniowa odzyska długi - mówi Ewa Ochocka, kierownik projektu realizowanego przez Krajową Radę Spółdzielczą, w partnerstwie z Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych, Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych RP oraz Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. To pierwsza rozmowa, opublikowana w nowym, publicystycznym dziale portalu ekonomiaspoleczna.pl, w którym będziemy prezentować m.in. wywiady z ludźmi sektora ekonomii społecznej. Czytaj całość>
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.