Forum Dialogu Społecznego na wyborczym posiedzeniu 24 lutego 2010 wybrało nowego przewodniczącego: został nim Tomasz Harasimowicz z komisji Komisji Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Narkomanii i HIV/AIDS.
Programem nowego przewodniczącego na ten rok jest:
- Doprowadzenie do urzędowej obsługi Forum - konkretnie jest to postulat, by Centrum Komunikacji Społecznej (CKS) opłacało robienie protokołów ze spotkań Forum oraz je nagrywało (ma być wynajęta w tym celu osoba) oraz postulat, by w CKS było biurko z komputerem podłączonym do internetu dla przedstawicieli Forum. Urzędniczka z CKS, Martyna Leciak, poinformowała, że w urzędzie są kłopoty sprzętowe i brakuje komputerów dla pracowników, zatem ewentualnie można korzystać z jej komputera, gdy jest wolny. Przy okazji przedstawicielka ds. organizacji wspierających, Ewa Kolankiewicz, zaprosiła osoby, które nie mają gdzie skorzystać z internetu, do Centrum Szpitalna (Szpitalna 5 lok. 5), gdzie jest bezpłatna kafejka internetowa dla NGOs.
- Doprowadzenie do tego, aby prezydium Forum składało się ze „zblokowanych” przedstawicieli branżowych i jednocześnie, by liczyło maksymalnie 4 osoby. Forum składa się z 24 przedstawicieli branżowych z komisji umocowanych przy 12 różnych biurach.
- Udział przedstawiciela Forum (rotacyjnie) w posiedzeniach Rady Warszawy - z podkreśleniem, że jest to osoba z Forum.
- Zaistnienie Forum podczas wyborów samorządowych.
Do składu Forum oprócz przedstawicieli komisji wybrano również dwie osoby z puli tzw. ekspertów - Marka b. Chodaczyńskiego i Annę Szalas - obie te osoby zaproponowała Komisja Dialogu Społecznego ds. kultury.
Forum postanowiło, że nadal w starym składzie będzie pracował tzw. zespół proceduralny, który powstał w 2009 (liczył on 10 osób). Chęć dołączenia do zespołu wyraziła Marta Majsak z KDS ds. niepełnosprawności.
Spotkania FDS są otwarte - w charakterze gościa (obserwatorzy i goście wypowiadają się na posiedzeniach na wszelkie tematy, ale nie mogą głosować) może przyjść każdy.
Źródło: inf. własna (ngo.pl)