Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Strony internetowe, galerie sztuki czy wystawy muzealne przyjazne dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności to marzenie i cel starań wielu osób w Polsce. Należy do nich Tomasz Strzymiński z Fundacji Audiodeskrypcja z Białegostoku. Fundacja jest też jednym z założycieli Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni.
Tomasz Strzymiński jest osobą niewidomą. Fundacja, której jest prezesem, opracowała m.in. standardy tworzenia audiodeskrypcji na potrzeby produkcji audiowizualnych.
Metodę audiodeskrypcji można wykorzystywać nie tylko w filmach, ale też m.in. do tworzenia przyjaznych dla osób niewidomych i niedowidzących przewodników po muzeach. Obecnie białostocka fundacja pracuje nad tego rodzaju przyjaznym przewodnikiem audio po zabytkach Białegostoku. Przewodnik ma być dostępny w listopadzie. A co z dostępnością stron internetowych?
Posłuchaj:
http://eswiatowid.pl/index.php?page=news&ShowOne=6247
Rozmawiała Agnieszka Jarzębska
Źródło: Portal Kulturalny Warmii i Mazur
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.