Zorganizowana wspólnie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Fundację TechSoup i CiviCRM Polska OFIP-owa sesja przybliżyła uczestnikom wiele twarzy potencjalnych zastosowań nowych technologii. Wymieniliśmy się wiedzą, kontaktami i zainspirowaliśmy się do działania. Szczegółowe notatki z rozmów już niedługo znajdą się pośród materiałów dostępnych na stronie Sektora 3.0, a także na stronie Fundacji TechSoup. Nie taka mysz nam straszna…
Po prezentacji Michał Mach z zespołu CiviCRM Polska postanowił zadać uczestnikom garstkę prowokujących(?) pytań. Czy z informatykiem nie idzie się dogadać? Nowe Technologie to więcej korzyści niż problemów? Internet zagraża przyszłości organizacji pozarządowych? Prawda czy Fałsz? - Odpowiedzi w sali 105 w starym BUWie w kontekście tematu sesji wybrzmiały bardzo pozytywnie. Niemal równie mocno ufamy w możliwość porozumienia z informatykiem jak i w przyszłość organizacji pozarządowych.
Podczas sesji opowiedzieliśmy też o tym, komu i co z pomocą nowych technologii już wyszło i czego można się z takiego “dobrego przykładu” nauczyć. Po historiach Fundacji Rozwoju Wolontariatu, TechSoup w Rumunii, Grupy Pewnych Osób z Łodzi, a także przywołaniu wciąż żywych wspomnień dotyczących konferencji Sektor 3.0 podzieliliśmy się tematycznie na cztery grupy warsztatowe, w których prowadziliśmy dyskusje dyskusje. Rozmawialiśmy o tym jak systemowo przeanalizować i przedefiniować sposób funkcjonowania organizacji (warsztat ten prowadził Dariusz Jachmiowicz z Fundacji Rozwoju Wolontariatu), a także o tym jak i kiedy warto korzystać z Facebook’a, Blipa, bloga czy Wikipedii (dyskusję tę facylitowała Alicja Peszkowska z Fundacji TechSoup). Bartosz Stodulski ze Stoczni na przykładzie konferencji Sektor 3.0 mówił o tym, jak przekształcić parodniową imprezę w dłuższy i skuteczniejszy sposób wymiany doświadczeń i budowania relacji, natomiast Anna Kuliberda z Fundacji TechSoup o tym, jak skutecznie angażować lokalne społeczności do swoich działań, czyli jak budować na tzw. “online-owym” potencjale.
Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie! Nie taka mysz nam straszna…
Czy NGOsy boją się myszy? Nowe technologie dla Trzeciego Sektora.
Gospodarze sesji:
Termin: sobota 17 września, godz. 9.30-11.00
Miejsce: Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, budynek d. BUW, I piętro, s. 105-106 (ul. Krakowskie Przemieście 26/28)
Prelegenci:
- Radosław Jasiński, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
- Anna Sienicka, Fundacja TechSoup
- Michał Mach, CiviCRM Polska
- Edwin Bendyk, Tygodnik Polityka
- Mirosław Czyżewski, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
- Anna Kuliberda, Fundacja TechSoup
- Alicja Peszkowska, Fundacja TechSoup
- Bartosz Stodulski, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia
- Dariusz Jachimowicz, Fundacja Rozwoju Wolontariatu
Źródło: Alicja Peszkowska, Fundacja TechSoup