Dla początkujących i dla tych, którzy chcą uporządkować wiedzę. Pozycja obowiązkowa w podręcznej biblioteczce osób zakładających fundację czy stowarzyszenie oraz każdej organizacji rozwijającej działalność.
Najnowsza wersja naszej flagowej publikacji o tworzeniu projektów już jest dostępna w sprzedaży. Cieszący się dużą popularnością od 2010 roku poradnik autorstwa Marcina Dadela, został zaktualizowany przez Izabelę Dembicką-Starską.
– Gdyby spojrzeć na listę problemów organizacji i ich aktywność szkoleniową – pisze we wstępie do poradnika Izabela Dembicka-Starska – można odnieść wrażenie, że głównym zajęciem organizacji jest pozyskiwanie pieniędzy, a nie rozwiązywanie problemów społecznych […]. I wydaje się, że cały temat sprowadza się do technicznej czynności – jak napisać projekt. Tymczasem tak nie jest.
Projekt jako metoda pracy
Według raportu „Kondycja organizacji pozarządowych 2021”* naszego zespołu badawczego – źródłem przychodu dla organizacji pozarządowych w Polsce w 2020 r. były m.in.: źródła samorządowe (53%), źródła rządowe i administracji centralnej (27%), wsparcie krajowych organizacji (14%), fundusze Unii Europejskiej (11%), wsparcie zagranicznych organizacji (3%), zagraniczne źródła spoza UE (3%). Ubiegając się o te środki, organizacje muszą składać wnioski, a ich podstawą zawsze jest przemyślany i zaplanowany projekt.
Wniosek jest jedynie aplikacją o fundusze na konkretny projekt społeczny lub jego część. Projekt społeczny to natomiast metoda pracy, która z założenia powinna prowadzić do społecznej zmiany na lepsze.
- Jakie są kluczowe elementy logiki projektowej?
- Czym różni się logika projektowa od logiki grantodawcy?
- Jak zaplanować monitoring i ewaluację projektu?
- W jaki sposób przejść od projektu do wniosku i gdzie szukać środków na realizację projektów?
Z naszego poradnika dowiesz się, jak tworzyć dobre projekty i jak na ich podstawie pisać dobre wnioski.
Pobierz spis treści, kup poradnik PDF O projekcie i wniosku. Poradnik dla początkujących i tych, którzy chcą uporządkować wiedzę >>
Kupując nasze kursy i publikacje, wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor (administratora portalu ngo.pl) i portal ngo.pl. Dziękujemy!
*Kondycja organizacji pozarządowych 2021, Stowarzyszenie Klon/Jawor
Źródło: edu.ngo.pl