NGO Forum zaprasza na webinary o ulokalnieniu pomocy humanitarnej od 30.10
W związku z opublikowanym w czerwcu 2024 raportu “Zobowiązania Wielkiej Umowy do ulokalnienia pomocy humanitarnej (przypadek Polski)” zapraszamy na serię webinarów prezentujących wyniki raportu w kontekście lokalizacji pomocy humanitarnej.
Webinary skierowane są do organizacji działających w Polsce, organizacji ukraińskich oraz aktorów międzynarodowych. Dzięki temu prezentowana treść będzie dopasowana do grona odbiorców i przekazana w najdogodniejszym języku dla Uczestników_czek
Celem webinarów jest przedstawienie wniosków i rekomendacji dotyczących realizacji zobowiązań lokalizacyjnych Grand Bargain Localization Commitments w odpowiedzi na wyzwania związane z przymusowym ruchem migracyjnym w Polsce od 2022 r.
Przedstawione zostaną także bariery i możliwości związane z ulokalnieniem, które zostały zidentyfikowane podczas opracowywania raportu przez Groupe URD dla NGO Forum "Razem" i które mogą być pomocne w działaniach prowadzonych w Polsce, Ukrainie i innych kontekstach przez aktorów międzynarodowych.
Pierwszy webinar odbędzie się już 30.10 i będzie specjalnie dedykowany organizacjom działającym w Polsce. Webinar odbędzie się w języku polskim i angielskim. Link do rejestracji znajedziecie poniżej. Kolejny będzie skierowany do organizacji ukraińskich i odbędzie sie w listopadzie.
Jak dołączyć?
Aby dołączyć należy wybrać link do rejestracji wybierając odpowiedni webinar:
- 30.10.2024, 12:00-13:30 (GMT+2): Dla organizacji działających w Polsce (PL, EN)
- 13.11.2024, 10:00-11:30 (GMT+2): Dla organizacji ukraińskich (EN, UKR)
- 20.11.2024, 10:00-11:30 (GMT+2): Dla aktorów międzynarodowych (EN)
- 21.11.2024, 15:00-16:30 (GMT+2): Dla aktorów międzynarodowych (EN)
O raporcie “Zobowiązania Wielkiej Umowy do ulokalnienia pomocy humanitarnej (przypadek Polski)”
Dziękujemy Partnerom Finansującym badanie: CARE Poland, Oxfam Foundation in Poland, Norwegian Refugee Council oraz Partnerom Wspierającym: Plan International Poland, Save the Children International (Poland), a także koordynatorowi projektu: Polskiej Akcji Humanitarnej. Dodatkowo, pragniemy podziękować Fundacji Ukraina, Konsorcjum Migracyjnemu i Stowarzyszeniu Mudita za udział w Komitecie Sterującym badania razem z Partnerami Finansującymi. Dziękujemy Marvinowi Parvezowi z Alliance for Equitable Partnerships, jako doradcy Komitetu Sterującego, za dzielenie się swoimi spostrzeżeniami, oraz wszystkim, którzy wspierali Sekretariat NGO Forum „Razem” w rozwijaniu tego projektu i zarządzaniu nim.
Raport w języku polskim dostępny jest tutaj: Ogłoszenie – Forum Razem
Źródło: NGO Forum "Razem"