Wystartował nabór do drugiej edycji programu „Żywnościowy SOS”, który ma wzmacniać inne organizacje pomocowe i sprawić, by mogły one udzielać wsparcia żywnościowego jak największej liczbie potrzebujących. W pierwszej edycji wzięło udział 80 organizacji, które dzięki projektowi udzieliły wsparcia aż 74 591 osobom, a produkty kupione za otrzymane środki zostały wykorzystane do przygotowania 887 919 posiłków i 41 291 paczek żywnościowych!
Program „Żywnościowy SOS” jest odpowiedzią na pogarszającą się sytuację osób dotkniętych ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, którym pomaga Fundacja Biedronki. Kluczową rolę w tym trudnym okresie mają do odegrania organizacje pomocowe, które chcemy wesprzeć, by mogły działać jeszcze skuteczniej.
– Program „Żywnościowy SOS” miał być jednorazową formą wsparcia dla organizacji pomocowych. Dotarły do nas jednak liczne sygnały, że ta pomoc jest nadal bardzo potrzebna, dlatego zdecydowaliśmy kontynuować program dla jednostek, które żywią najuboższych – tłumaczy Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.
Udział w programie mogą wziąć schroniska, jadłodajnie, jak również organizacje niosące pomoc w postaci paczek żywnościowych. Uczestnicy programu otrzymują e-Kody do sklepów Biedronka, których wysokość jest uzależniona od skali prowadzonych działań (może być to nawet 80 000 zł).
Nowy regulamin uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie sos.fundacjabiedronki.pl/. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 15.09.2023 roku.
Więcej informacji na temat programu „Żywnościowy SOS”, jak również innych projektów prowadzonych przez Fundację Biedronki, znajdą Państwo na stronie internetowej pod adresem www.fundacjabiedronki.pl.
O Fundacji Biedronki
Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja uruchomiła również program przeciwdziałania samotności seniorów „Danie Wspólnych Chwil”. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła ponad 140 mln złotych (status na sierpień 2023).
Źródło: Fundacja Biedronki