Najważniejsze narzędzia do obsługi portali społecznościowych (cz. 1 - Buffer)
W naszym nowym cyklu artykułów pragniemy skoncentrować się na czterech, naszym zdaniem, najważniejszych narzędziach do obsługi portali społecznościowych. Wszystkie łączy jedno – dzięki nim monitorowanie, analiza danych, a także dodawanie nowej treści na strony profilowe staje się bardzo proste.
Kiedy rozmawiamy o narzędziach do obsługi portali społecznościowych, najważniejszą ich zdolnością jest możliwość planowania postów. Istnieje dużo mechanizmów oferujących tą funkcję, ale najłatwiejszym w obsłudze jest zdecydowanie Buffer. W artykule tym skoncentrujemy się na podstawach korzystania z Buffera, ale także na tym, jak może on wpłynąć na Twoją aktywność na portalach społecznościowych.
Jeśli korzystamy jednak z darmowej wersji programu, mamy możliwość zaplanowania różnych profili, ale każdy plan z tych profili będzie powtarzał się każdego dnia. Aby wprowadzić różnorodność w codziennych postach, np. częstsze posty w weekendy niż w tygodniu – konieczne będzie wykupienie wersji płatnej.
Buffer wrzuca posty na portale społecznościowe w założonych wcześniej odstępach czasowych. Aby dodać nowy post wystarczy kliknąć na napis „What do you want to share?” dostępny na górze strony i wpisać swój post. Następnie, poprzez ikony wybieramy, na którym z portali społecznościowych chcemy go udostępnić i wybrać opcję „Buffer” lub „Share now”, jeśli pragniemy udostępnić post od razu. Także w tym wypadku występują drobne różnice w tym, czy wybrana została przez Was opcja darmowa, czy płatna. W wersji darmowej można dodać na raz jedynie 10 postów do każdego profilu. Płatna wersja natomiast pozwala nam na nieograniczoną ilość postów.
Narzędzie to posiada jeszcze jedną, ważną zaletę – całkiem potężne możliwości analityczne, dzięki którym będziecie w stanie sprawdzić jak radzą sobie Wasze tweety, posty i aktualizacje statusów. Co dokładnie jest mierzone możecie zobaczyć poniżej:
Twitter – kliknięcia, retweety, napomknięcia, zasięg i kategoria ulubione.
Facebook – ilość kliknięć w „lubię to”, komentarze, kliknięcia, zasięg i ilość udostępnień.
LinkedIn – ilość kliknięć w „lubię to”, komentarze, kliknięcia, potencjał i ilość ponownych udostępnień.
Pinterest – ilość przepinek, polubień i komentarzy.
Google+ - ilość plusów, komentarze, kliknięcia i ilość ponownych udostępnień.
Tak jak pozostałe komponenty Buffera, część przeznaczona do analizy jest banalnie prosta w obsłudze i pozwala na wgląd danych w Twoje profile na portalach społecznościowych w kilka chwil.
Podsumowując, Buffer to naprawdę bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu bez najmniejszych problemów będziecie w stanie zarządzać i planować posty na swoich profilach. Dodatkowo, jego twórcy wciąż pracują nad kolejnymi aktualizacjami i ulepszeniami, więc z czasem będzie jeszcze lepszy! Czy jest to narzędzie właśnie dla Ciebie? Najlepszym sposobem sprawdzenia, jest rozpoczęcie z korzystania! Zapewne zdziwicie się, jak mogliście w ogóle się bez niego obejść do tej pory.
Źródło: Technologie.ngo.pl