Monitoring polityk publicznych w zakresie usług społecznych: marzec-kwiecień 2022
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych przygotowała kolejny raport z monitoringu polityk publicznych w zakresie usług społecznych. Tym razem dotyczy on okresu marzec-kwiecień 2022. Znów przyglądamy się zmianom prawnym, dokumentom strategicznym i propozycjom zmian dotyczących usług społecznych.
W tym okresie zwracamy uwagę m.in. na prezentowane w Senacie przez przedstawicielkę Ministerstwa Rodziny i Polityki działania Rządu dotyczące deinstytucjonalizacji.
Piszemy także o założeniach do ustawy o asystencji osobistej, które zaprezentowano podczas konferencji "II Forum Deinstytucjonalizacji" zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta .
Również w tym czasie zespół ekspertów zaproszonych przez WRZOS opracował „Rekomendacje krajowe w zakresie wdrażania strategii rozwoju usług społecznych i deinstytucjonalizacji – uruchamiania stabilnych fundamentów do dalszego rozwoju usług społecznych oraz udziału w nich na zasadach partnerskich sektora społecznego”.
W ciągu marca i kwietnia trwały także negocjacje z Komisją Europejską na temat Funduszy Europejskich.
Raport powstał w ramach projektu „SUS-Sektor Usług Społecznych” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Zapraszamy do lektury całości:
-
monitoring DI marzec kwiecien 2022.pdf
pdf ・493.01 kB
Źródło: https://www.wrzos.org.pl