Fundacja Rozwoju Wolontariatu we współpracy z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza rozpoczyna we wrześniu trzecią edycję projektu Młody Nobel. Studenci – wolontariusze FRW i uczniowie szkół podstawowych poprzez zabawę odkryją fascynujące zagadnienia z takich dziedzin nauk ścisłych, jak chemia, fizyka, robotyka, biologia z genetyką oraz pierwsza pomoc. Pierwsze pikniki zaplanowano w szkołach na terenie województwa pomorskiego.
Trzecia edycja projektu Młody Nobel realizowana przez Fundację Rozwoju Wolontariatu przy wsparciu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zostanie przeprowadzona w pięciu gminnych szkołach w województwie pomorskim. W drugiej połowie września około 50 studentów – wolontariuszy z Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego poprowadzi zajęcia w ramach jednodniowych pikników. Ponadto w okresie od 30 września do 30 listopada studenci uczelni z całej Polski przeprowadzą warsztaty organizowane w ramach projektów specjalistycznych. Uczniowie zafascynowani naukami ścisłymi, uczęszczający do szkół współpracujących z Fundacją, równolegle będą mieli szansę wziąć udział w konkursie filmowym, którego tematem przewodnim mają być nauki ścisłe.
– Młody Nobel to projekty edukacyjne realizowane w całej Polsce, pikniki edukacyjne oraz, tradycyjnie już, konkurs filmowy. Dzięki współpracy z Fundacją PGNiG możemy kontynuować naszą wielką przygodę z naukami ścisłymi – powiedział Zdzisław Hofman, Prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.
Podczas tegorocznej edycji programu studenci będą prowadzić zajęcia z chemii, fizyki, robotyki, biologii z genetyką i pierwszej pomocy. Spotkania mają mieć charakter pokazów i warsztatów, dzięki czemu uczniowie będą mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Warsztatowa forma spotkań pozwoli dzieciom łatwiej przyswoić i zapamiętać zdobytą wiedzę.
– Nie zabraknie fascynujących doświadczeń, spektakularnych eksperymentów, a czasem wybuchów śmiechu. Uczestnicy spotkań przekonają się jak zaprogramować robota, wbić gwóźdź bananem czy stworzyć papier, który się nie pali. Co najważniejsze, każdy będzie mógł przyjrzeć się z bliska eksperymentom i przeprowadzić je samodzielnie – dodaje Kamil Wrzos, Regionalny Koordynator Programu.
Źródło: Fundacja Rozwoju Wolontariatu