Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
29 listopada odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji Prawa o zgromadzeniach. Zgodnie z projektem posłów Prawa i Sprawiedliwości teraz pierwszeństwo będą miały zgromadzenia organizowane przez władzę publiczną, kościoły i związki wyznaniowe oraz zgromadzenia cykliczne (odbywające się co najmniej 4 razy w roku albo w święta państwowe).
Organizator będzie musiał zwrócić się do wojewody z wnioskiem o zgodę na cykliczne organizowanie zgromadzenia tylko raz. Regulacja dotyczy wydarzeń, które mają na celu „w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń”.
Jakie znaczenie ją te zmiany? Czy Sejm ograniczy wolność zgromadzeń? Odpowiadają posłowie w cyklu wideo "MamPrawoWiedziec.pl pyta" // Arkadiusz Czartoryski (Prawo i Sprawiedliwość) // Paweł Skutecki (Kukiz '15) // Krzysztof Mieszkowski(Nowoczesna) // Dorota Rutkowska (Platforma Obywatelska)
Wideo na YouTubie: https://www.youtube.com/watch?v=FZLJC3uboYc
Więcej o posłach, którzy wypowiedzieli się o ustawie można przeczytać na MamPrawoWiedziec.pl:
Arkadiusz Czartoryski: https://goo.gl/XkqVIv
Paweł Skutecki: https://goo.gl/G6enUh
Krzysztof Mieszkowski: https://goo.gl/JrcwtY
Dorota Rutkowska: https://goo.gl/FXKG8t
Arkadiusz Czartoryski: https://goo.gl/XkqVIv
Paweł Skutecki: https://goo.gl/G6enUh
Krzysztof Mieszkowski: https://goo.gl/JrcwtY
Dorota Rutkowska: https://goo.gl/FXKG8t
Źródło: MamPrawoWiedziec.pl
Ten artykuł został dodany do portalu ngo.pl przez użytkownika, użytkowniczkę. Redakcja nie odpowiada za jego treść.
Artykuły opublikowane w portalu ngo.pl prezentują wyłącznie poglądy ich autorów, autorek. Wyrażone w nich opinie, komentarze nie muszą być tożsame z poglądami redakcji.