Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Ukazał się majowy numer miesięcznika "Dzikie Życie". W środku można przeczytać o polowaniach, prawie łowieckim i udziale dzieci w polowaniach - aż 5 tekstów i wywiadów; ponadto o dewastacji Doliny Prądnika; offsetowaniu strat w bioróżnorodności; nanocząsteczkach.
W artykule otwierającym majowy numer „Wychowanie do polowania” Grzegorz Bożek dzieli się refleksjami na temat obecności łowiectwa we współczesnej szkole – „kształcenie i wychowanie ekologiczne do tej pory całkowicie pomijały elementy związane z wpływem polowań na rozwój i psychikę młodego człowieka”, jednak dostaliśmy „wstępnie zdiagnozowane zagrożenie – dziecko na polowaniu to krzywda dla dziecka”. A to jest szansa na ochronienie psychiki dziecka przed wpływem polowań. Temat polowań obecny jest w aż 5 artykułach i wywiadach w tym numerze.
Tematami wiodącymi numeru są: polowania nie dla dzieci, co dalej z prawem łowieckim, dewastacja Doliny Prądnika, offsetowanie strat w bioróżnorodności, nanocząsteczki – nowe zagrożenie?
Szczegółowe informacje
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach od 5 maja oraz w salonach Empiku i Garmond Press od 12 maja. Zachęcamy do lektury!
Źródło: Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.