Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej.
Wspieraj NGO w PL
Ukazał się majowy numer miesięcznika "Dzikie Życie". W środku można przeczytać o polowaniach, prawie łowieckim i udziale dzieci w polowaniach - aż 5 tekstów i wywiadów; ponadto o dewastacji Doliny Prądnika; offsetowaniu strat w bioróżnorodności; nanocząsteczkach.
W artykule otwierającym majowy numer „Wychowanie do polowania” Grzegorz Bożek dzieli się refleksjami na temat obecności łowiectwa we współczesnej szkole – „kształcenie i wychowanie ekologiczne do tej pory całkowicie pomijały elementy związane z wpływem polowań na rozwój i psychikę młodego człowieka”, jednak dostaliśmy „wstępnie zdiagnozowane zagrożenie – dziecko na polowaniu to krzywda dla dziecka”. A to jest szansa na ochronienie psychiki dziecka przed wpływem polowań. Temat polowań obecny jest w aż 5 artykułach i wywiadach w tym numerze.
Tematami wiodącymi numeru są: polowania nie dla dzieci, co dalej z prawem łowieckim, dewastacja Doliny Prądnika, offsetowanie strat w bioróżnorodności, nanocząsteczki – nowe zagrożenie?
Szczegółowe informacje
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach od 5 maja oraz w salonach Empiku i Garmond Press od 12 maja. Zachęcamy do lektury!
Źródło:
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.