Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Krzysztof Ogonek, wiceprezes BPI Polska, doradca i trener biznesu, mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej: Wydajemy na szkolenia pieniądze, a nie sprawdzamy, jak uczestnik szkoleń radzi sobie na rynku pracy.
- Czy pana zdaniem unijne pieniądze, które mają wzmacniać kapitał ludzki, są dobrze wydawane?
- Z moich doświadczeń biznesowych wynika, że szkolenia dofinansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mają swoje cienie i blaski. Fundusze na ten cel mogłyby być lepiej wydawane, gdyby nie co najmniej dwa istotne ograniczenia. Po pierwsze – niedostateczne rozpoznanie potrzeb szkoleniowych. Na przykład w przypadku tzw. projektów zamkniętych, czyli szkoleń realizowanych dla pracowników konkretnej firmy, badanie potrzeb szkoleniowych pozostawia się przedsiębiorcy. Teoretycznie takie badanie potrzeb jest niezbędne, ale w praktyce sprowadza się do stworzenia dokumentu, którego wiarygodności i trafności nie są w stanie ocenić eksperci decydujący o przyznaniu dofinansowania. Nie mają oni bowiem możliwości poznania rzeczywistego środowiska i otoczenia biznesowego tysięcy firm ubiegających się o dofinansowanie.
Czytaj cały wywiad: Szkolenia z UE są mało efektywne, Dziennik Gazeta Prawna, 26.11.2010
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.