Stowarzyszenie Delta będzie rozwijać Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie na Opolszczyźnie. 2014 rok był dla Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie rekordowy. Otwarcie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, ponad ćwierć miliona gości, specjalna aplikacja mobilna i najwyższe turystyczne odznaczenie – Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. To jednak nie koniec inwestycji. W 2015 roku ruszą kolejne, które sprowadzą na Opolszczyznę kolejnych goś
Park Nauki i Rozrywki tworzą dzisiaj otwarty kilka lat temu JuraPark Krasiejów, gdzie można poznawać historię naszej planety od jej powstania po wymarcie dinozaurów. W jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – w Tunelu Czasu – widzowie są świadkami stworzenia Świata – od Wielkiego Wybuchu, poprzez tworzenie się galaktyk, narodziny Ziemi, aż do epoki triasu. Przez cały rok, także zimą, można podziwiać zrekonstruowane 1:1 dinozaury na ścieżce paleontologicznej wraz z niezwykłym pawilonem zbudowanym nad stanowiskiem prac naukowych, gdzie można przyglądać się krasiejowskim odkrywkom.
Dalszą część opowieści w nowoczesnej formule prowadzi interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie, w którym dzięki nowoczesnym technologiom możemy poznać dzieje ludzkości, ze szczególnym uwzględnieniem prehistorii.
– Podróż wehikułem czasu w naszym muzeum odbywa się przez cały rok – opowiada Anna Kokot z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Podróż rozpoczynamy od włożenia specjalnych kasków łączących w sobie okulary do oglądania projekcji w 3D, oraz specjalne głośniki, w których usłyszymy komendy audioprzewodnika dostosowane do miejsca, w którym jesteśmy. Tak naprawdę w okresie zimowym odwiedzają nas rodziny, które chcą aktywnie spędzić wolny dzień i połączyć możliwość wspólnego spędzania czasu z odkrywaniem tajemnic naszej planety. Niezależnie od wieku trudno się u nas nudzić. Bardzo często widzimy, że pozornie niezainteresowanych gości potem trudno oderwać i zaprosić do dalszego odkrywania naszych atrakcji.
Po rekordowym 2014 roku gospodarze parku ze Stowarzyszenia Delta planują już kolejne działania, które sprawią, że 2015 rok będzie jeszcze ciekawszy i… smaczniejszy.
– Rozwój bazy gastronomicznej i plany związane z budową kompleksu hotelowego, to tylko początek naszych planów związanych z naszym terenem w Krasiejowie – wylicza Halina Kisiel, wiceprezes stowarzyszenia. – Już teraz w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka działa hostel, który przyjmuje wycieczki szkolne. Mamy tam 40 miejsc noclegowych przystosowanych do przyjęcia grup akademickich, czy szkolnych. Planujemy powstanie kompleksu hotelowego. Wynika to też z potrzeb naszych gości. Kompleks w Krasiejowie trudno już zwiedzić, szczególnie w rodzinnym gronie, w ciągu jednego dnia. Planujemy także stworzenie pola namiotowego i camperowego, aby goście z każdym portfelem znaleźli u nas ofertę właśnie dla siebie. Wszystko to robimy także z myślą o rozwoju Opolszczyzny i stworzeniu kolejnych miejsc pracy.
To jednak nie koniec inwestycji. Oprócz rozbudowy infrastruktury wspierającej bazę hotelową i gastronomiczną specjaliści, którzy pracują w Krasiejowie chcą też zaskoczyć zwiedzających w 2015 roku kolejnymi atrakcjami. Tym bardziej, że w 2015 roku JuraPark w Krasiejowie będzie świętować swój pierwszy poważny jubileusz: 5-lecie działalności.
– Pojawi się m.in. rollercoaster, czyli specjalna kolejka górska znana z wielu zachodnich filmów z ogromnej dawki adrenaliny i podróży wagonikami po ogromnych serpentynach – mówi Damian Lichota, dyrektor zarządzający w Stowarzyszeniu Delta. – W przyszłości planujemy także poszerzenie naszej oferty związanej z rozrywką w wodzie. Mamy już plażę oraz miejsce przeznaczone do kąpieli, z którego chętnie korzystają w sezonie letnim nasi goście. Jednak dla nas to zdecydowanie za mało. Chcemy przygotować kompleks atrakcji wodnych, także z basenami, również w wersji krytej. Planujemy również inwestycje związane z rozwojem atrakcji edukacyjnych. W nich będziemy stawiać na przyszłość. Na spojrzenie w kosmos pozwoli nam budynek Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, który jest przygotowany do kolejnej inwestycji na pierwszym piętrze.
Źródło: inf. własna, Adam Piwek