Konkurs „Przygotowanie do Jamboree Polska 2027”. NIW-CRSO czeka na wnioski
Święto pokoju, różnorodności, nauki, przyjaźni, które gromadzi dziesiątki tysięcy młodych skautów z całego globu. Za dwa lata w Polsce odbędzie się Światowe Jamboree Skautowe. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ogłasza właśnie konkurs dla organizacji pozarządowych, które zajmą się przygotowaniem tego wyjątkowego wydarzenia. Jego budżet to blisko 3 mln zł.
Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do konkursu „Przygotowanie do Jamboree Polska 2027”. Nabór ruszył 22 maja i potrwa do 13 czerwca 2025 roku.
– To świetna okazja, żeby organizacje z całej Polski połączyły siły przy dużym, dobrze zaplanowanym projekcie, który naprawdę ma znaczenie – zarówno lokalnie, jak i globalnie. Wspólna praca przy tym wydarzeniu to nie tylko doświadczenie i rozwijanie kompetencji zespołów, ale też relacje, które zostają na lata – mówi Adriana Porowska, Ministra ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.
26. Światowe Jamboree Skautoweodbędzie się w dniach 30 lipca - 8 sierpnia 2027 roku, w Gdańsku. Głównym celem konkursu, który organizuje Narodowy Instytut Wolności jest wsparcie przygotowań do organizacji wydarzenia z uwzględnieniem m.in. przygotowania technicznego i personalnego obejmującego stworzenie odpowiednich narzędzi do obsługi wydarzenia, szkolenia osób odpowiedzialnych za poszczególne działania na Jamboree oraz zorganizowania odpowiedniej infrastruktury.
– Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem Światowego Jamboree Skautowego. To wyjątkowe święto harcerstwa, ale też społeczeństwa obywatelskiego. Wydarzenie o tak dużym międzynarodowym zasięgu wymaga specjalnego przygotowania, stąd nasz konkurs – mówi Michał Braun, Dyrektor NIW-CRSO.
Do rozdysponowania jest 2 990 000 zł.Pieniądze te w całości trafią do organizacji wyłonionej w konkursie. Będą musiały zostać wydane do końca 2025 roku.
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu „Przygotowanie do Jamboree Polska 2027” dostępne są na stronie niw.gov.pl. Zainteresowani mogą także dzwonić na infolinię 601 901 327 oraz pisać na adres: [email protected]
Źródło: Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego