Sześć miesięcy minęło bardzo szybko. Nowe miejsce na mapie Konina jest odnajdywane przez wszystkich, którzy chcą zatrzymać się na dłużej w mieście. Bllues Hostel odwiedzają turyści, sportowcy, muzycy, uczestnicy warsztatów i szkoleń.
Przez pół roku wydarzyło się już bardzo dużo. Blues Hostel gościł kilkaset osób.
O początku działalności mówi Prezeska Hostelu Katarzyna Wagner: „Cieszymy się, że jedyny hostel w Koninie jest już rozpoznawalny. Przyjęliśmy wielu gości. Co najważniejsze, goście którzy już raz u nas byli, wracają. Hostel jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Kilkukrotnie gościliśmy już konińską drużynę koszykówki na wózkach Mustang. Podczas jednego z turniejów mieszkali u nas również młodzieżowi reprezentanci Polski. Na muzycznym poddaszu nie może zabraknąć muzyków. Goszczą u nas różne zespoły, obsługi techniczne wydarzeń artystycznych. W listopadzie mieliśmy gości Festiwalu Blesonalia. Przez kilka dni w hostelowej kuchni powstawały wyśmienite wegetariańskie dania. To za sprawą warsztatów Klubu Zdrowia w Koninie, które zostały przeprowadzone przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Fundacja Podaj Dalej zorganizowała dla swoich podopiecznych w hostelu warsztaty kultury indyjskiej. Gościliśmy też kajakarzy, zatrzymali się u nas również motocykliści, którzy wracali z Mongolii do Szwajcarii po trzech miesiącach podróży. Bardzo cieszy to, gdy widać realne efekty naszych działań”.
Hostel jest w trakcie przygotowywania oferty szkoleń artystycznych. Pierwsze wydarzenie zapowiadające warsztaty żonglerskie odbyło się podczas Fety na zakończenie lata.
„Chcemy zachęcić do tego, aby żonglerka stała się nowym hobby. Żonglować można podczas przerwy w pracy, w domu, na wolnym powietrzu. Planujemy prowadzić cykliczne kursy żonglerki jako dodatkowe zajęcia”.- mówi Łukasz Osajda- pomysłodawca akcji.
W planach jest organizacja warsztatów gry na bębnach, warsztaty teatralne, czy dziennikarskie.
Hostel jest czynny przez cały rok, dysponuje 17 miejscami noclegowymi w pięciu pokojach o muzycznych nazwach – Sweet Blues, Tercet Egzotyczny, Midnight Quartet, Jam Session, Blues Factory. W każdym pokoju znajdują się wygodne łóżka (pojedyncze, małżeńskie lub piętrowe), przestronne zamykane na klucz szafy, stoliki i krzesła. Goście mają do dyspozycji łazienki w każdym pokoju oraz aneks jadalny i przestronną kuchnię wyposażoną we wszystko, co potrzebne do przygotowania własnych posiłków. Istnieje też możliwość zamawiania śniadań. Bezpłatne WiFi na terenie całego hostelu. Dodatkowym atutem Hostelu jest fakt, iż jest w pełni dostępny i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. To doskonała baza wypadowa na wycieczki po Koninie i okolicach, ale także doskonała komunikacyjnie lokalizacja w centrum Polski.
Źródło: inf. nadesłana