Drugi dzień kończący tegoroczny Sektor 3.0 upłynął pod znakiem warsztatów ze specjalistami i praktykami w dziedzinie technologii i mobilności.
Tegoroczny Sektor 3.0, tak jak poprzednie edycje, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony organizacji i przedstawicieli świata biznesu. Po pierwszym intensywnym dniu uczestnicy nie zwolnili tempa i aktywnie uczestniczyli w serii warsztatów w różnych miejscach warszawy. Każdy mógł wybrać jeden z dziesięciu obszarów tematycznych (oczywiście dotyczących technologii mobilnych). Warsztaty prowadzili wybitni specjaliści i praktycy w swoich dziedzinach. Na przykład w siedzibie Orange można było zapoznać się z najnowszymi trendami i statystykami wśród użytkowników internetu i urządzeń.
Wiedza o tyle cenna, że pozwala lepiej i skuteczniej adresować działania organizacji w sieci. W Orange można było również zobaczyć najnowsze osiągnięcia inżynierów Orange Lab – specjalnej jednostki badawczej firmy. Przedstawiciele firmy pokazywali praktyczne możliwości użycia kodów QR. Technologiczne rozwiązanie, które wydawałoby się nie przyjęło się na naszym rynku, znalazło realne miejsce na produktach firmy i wspomaga ich użytkowanie przez końcowych odbiorców.
Z kolei w siedzibie firmy Intel Monika Mizerska i Andrzej Grzybowski opowiadali o wykorzystaniu mobilnych trendów w edukacji. Kilkunastu uczestników miało okazję podyskutować i zobaczyć jak używamy na co dzień urządzeń mobilnych i co ważniejsze jak tę wiedzę wykorzystać w codziennych pracach organizacji.
W Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności Amy Sample Ward z NTEN USA prowadziła warsztat na temat mobilności ludzi i wiedzy. Ci którzy wybrali warsztat Microsoftu mieli okazję popracować z Ryszardem Dałkowskim nad tajnikami wirtualnego biura. W siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Femi Longe wskazywał warsztatowiczom metody tworzenia nowych rozwiązań mobilnych. Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników technologii bardzo pouczający okazał się warsztat poświęcony kodowaniu aplikacji prowadzony przez Jakuba Górnickiego z Fundacji ePaństwo. W siedzibie WOŚP, rzecznik Orkiestry Krzysiek Dobies moderował warsztat poświęcony mobilnym narzędziom do organizowania wydarzeń. Osoby chcące powiększyć swój zasób wiedzy w temacie mobilnej infografiki wybrały się do Państwamiasta na warsztat Filipa Wejmana, Justyny Lauer i Macieja Kabrońskiego. O pokrewnej dziedzinie, czyli animacji i stawianiu w niej pierwszych kroków mówił Krzysztof Górlicki. W siedzibie firmy Samsung warsztat na temat podstaw programowania poprowadziła Iwona Brzóska Złotnicka.
Sektor 3.0 to największa tego typu impreza adresowana do przedstawicieli trzeciego sektora zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w swojej działalności. Sektor 3.0 jest jednym z elementów programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie”. Program prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Źródło: technologie.ngo.pl