Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
9 lutego KK NSRO podjął uchwały dotyczące podziału środków z Krajowej Rezerwy Wykonania (KRW). Kolejne zmiany w finansowaniu programów operacyjnych 2007-2013 nastąpią po decyzjach ich komitetów monitorujących.
9 lutego w Warszawie odbyło się VIII posiedzenie Komitetu Koordynacyjnego Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (KK NSRO). Komitet podjął uchwały dotyczące podziału dodatkowych środków na realizację poszczególnych priorytetów w najsprawniej wdrażanych programach. Jeśli chodzi o programy krajowe, dodatkowe środki trafią do:
- PO Innowacyjna Gospodarka - na priorytety: I. Badania i rozwój nowoczesnych technologii, IV. Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia. V. Dyfuzja innowacji,
- PO Infrastruktura i Środowisko - na priorytety: I. Gospodarka wodno-ściekowa, VI. Drogowa i lotnicza sieć TEN-T, VIII. Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe, XI. Kultura i dziedzictwo kulturowe,
- PO Rozwój Polski Wschodniej - na priorytety: II. Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego, V. Zrównoważony rozwój potencjału turystycznego opartego o warunki naturalne,
- PO Kapitał Ludzki, ale jedynie na komponent regionalny w wybranych województwach: warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, opolskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubelskim i pomorskim.
Z kolei jeśli chodzi o regionalne programy operacyjne, to dodatkowe środki trafią do wszystkich województw, jednak w różnej wysokości (od 9 846 717 zł na Śląsk do 54 156 945 zł na Opolszczyznę).
KRW była dzielona wg przyjętej przez Komitet w grudniu 2009 r. "Metodologii podziału krajowej rezerwy wykonania w ramach krajowych oraz regionalnych programów operacyjnych" (por. www.mrr.gov.pl). Środki trafiły jedynie do tych programów (i priorytetów), które spełniały określone wymagania dotyczące wysokości wydanych pieniędzy.
Z kolei decyzje dotyczące przesunięć środków w ramch poszczególnych programów operacyjnych, między priorytetami lub działaniami, będe podejmowane w najbliższych tygodniach przez komitety monitorujące. Czekamy na informacje na ten temat od pozarządowych członków KM.
Członkowie Komitetu otrzymali również pisemne podsumowanie prac Grupy roboczej ds. koordynacji i komplementarności, która w ostatnim czasie zajmowała się m.in. projektami partnerskimi (por. ). Członkami GRKK jest dwóch przedstawicieli NGO w Komitecie: Włodzimierz Puzyna z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Piotr Frączak z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
Informacje dotyczące posiedzenia KK NSRO, wraz z tekstami uchwał, znajdują się na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
W KK NSRO III sektor jest reprezentowany przez 5 organizacji pozarządowych - dowiedz się, które >>.
Źródło: Inf. własna OFOP
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.