Stowarzyszenie „ Pod Tęczą” z Kisielic realizuje projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie „Lepsza przyszłość Łodygowa” i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klimy. A oto, co w projekcie.
Ten ambitny projekt jest dobrym przykładem i owocem współpracy ludzi z organizacji pozarządowych. Pokazuje, że wspólnie można zrobić więcej i szybciej. Głównym celem projektu jest aktywizacja mieszkańców oraz ukazanie atrakcyjnych walorów gminy Kisielice. Celem pośrednim jest promocja działań przyczyniająca się do aktywności twórczej i społecznej mieszkańców, integracja środowisk lokalnych, przełamanie marazmu panującego na wsi i przywrócenie wiary we własne działania i możliwości. Projekt pokazuje lokalnej społeczności ludzi utalentowanych (włączając w to osoby niepełnosprawne), którzy chcą działać dla swojego środowiska, dając wzorce i zachęcając tym samym innych do działania.
Odbiorcami projektu są mieszkańcy całej gminy: dzieci, młodzież, dorośli, jak i osoby niepełnosprawne z rodzinami. Działania projektowe polegają na budowaniu atmosfery wzajemnego zrozumienia i wsparcia, promocji gminy i jej mieszkańców, jak też budzeniu dumy z przynależności do środowiska lokalnego oraz dbaniu o jego rozwój.
Ze względu na dostępność dla szerokiej rzeszy odbiorców, projekt został podzielony na etapy. Będą to warsztaty (interpersonalne „Mocne ja, mocna wieś”, rozwojowe – „Coś dla mnie i wsi”, kulinarne), plenerowe imprezy i wystawa prac warsztatowych. W programie imprez cyklicznych można skorzystać np. z: I Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Na dwóch kółkach po Gminie Kisielice” promującego gminę, III Gminnego Biegu Przełajowego , pleneru festynowego i jako zakończenie całości – wystawy prac warsztatowych. Organizatorzy liczą na wymierne korzyści projektu. Oczekują poprawy estetyki wsi, integracji społecznej i rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców. Być może następnym krokiem będzie chęć utworzenia przez mieszkańców wsi tematycznych.
Projekt realizowany dzięki dotacji otrzymanej w ramach projektu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Organizację Grantową Stowarzyszenie „Przystań” w Iławie.