Różnorodność może powodować, że ciśniemy do przodu — mówi nasza gościni. O tym, czy zdrowie psychiczne to nowy benefit pracowniczy czy podstawa do lepszego zarządzania zespołem, rozmawiamy w neuroróżnorodnym odcinku podcastu Talks For Good. Zapraszamy do odsłuchu!
Podcast Talks For Good łączy w sobie biznes i trzeci sektor. Wierzymy, że w prowadzeniu firmy jest miejsce na robienie dobrych rzeczy, a organizacje społeczne mogą być inspiracją dla innych branż ze względu na wysoką skuteczność i zaangażowany zespół. Promujemy idee CSR, ESG i wszelkie impactowe działania, które znamy ze współpracy z klientami naszej kancelarii – NGO i odpowiedzialnym biznesem.
Odcinek znajdziesz na:
Z odcinka dowiesz się:
- czym jest neuroróżnorodność,
- od czego zacząć budowanie neuroróżnorodnego zespołu,
- jak zrozumieć specyficzne potrzeby pracowników i pracowniczek — nie tylko ADHD i w spektrum autyzmu,
- o podstawach dobrej komunikacji w zespole — w tym protipy na small talk i networking,
- jakie są korzyści dla pracodawców, pracodawczyń i osób liderskich,
- jak stworzyć przestrzeń biurową sprzyjająca neuroróżnorodności,
- dlaczego brak psychoedukacji w biznesie się nie opłaca.
Więcej wiedzy:
✅ Raport "Neuroróżnorodni w biurze": https://www.skanska.pl/oferta/biura/raporty-i-standardy/neurodiversity/
✅ Podcast „teraz rozumiem”: https://www.youtube.com/@olimpiajenczek
✅ Podcast Fundacji Mamy Podobnie: https://www.youtube.com/@mamypodobnie
✅ Czy regulamin pracy powinien być inkluzywny? https://legalden.pl/inkluzywny-regulamin-pracy/
W rozmowie udział wzięli:
Prowadzący: Jacek Olejarz – założyciel Legalden | Prawo dla NGO i Impactden | Pieniądze w NGO. Doradza organizacjom pozarządowym, jak działać efektywnie i zgodnie z prawem. Adwokat, laureat nagrody specjalnej Rising Stars 2022, dla którego najważniejsze jest to, by jego praca miała pozytywny wpływ na społeczeństwo. Tylko w 2022 założona przez niego kancelaria założyła niemal 50 nowych organizacji pozarządowych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (prawo) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (MBA). Wolny czas spędza na rozwijaniu się jako tata i partner najfajniejszej rodziny pod słońcem. Niekiedy ma czas na inne zainteresowania – na granie w gry strategiczne czy zgłębianie tajemnic historii (najchętniej łączy te dwie pasje – grając w gry firmy Paradox Interactive).
Gościni: Olimpia Jenczek — specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci. Zawodowo zajmuje się komunikacją i kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych. Autorka książki “Nie zostawaj w tyle – jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO”. Prezeska fundacji “Mamy Podobnie”. Samorzeczniczka ADHD na https://www.instagram.com/olimpiajenczek/.
Źródło: Kancelaria Legalden