Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
Na pierwsze urodziny Kreolii w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie w piątkowy wieczór 25 listopada odbył się koncert uczestników zajęć w klasie śpiewu, w Kuźni Talentów. Zaprezentowali się oni w klimatycznych piosenkach tworzących razem spektakl pt. „Jesienna zaduma nad przemijaniem”.
Piosenki zostały zaczerpnięte z dorobku nieżyjących twórców i wykonawców estrady polskiej. Dzięki młodym wykonawcom na szczycieńskiej scenie odżyły wspomnienia i piosenki, takich artystów jak: Mieczysław Fogg, Andrzej Zaucha, Mieczysław Czechowicz, Anna German, Łucja Prus, Czesław Niemen, Anna Jantar, Agnieszka Ociecka, Jarosław Kukulski. Piosenki na przemian bawiły i wzruszały. Współczesne aranżacje i świeże spojrzenie na nie młodych wykonawców pozwoliły na nowo przeżyć już czasem zapomniany repertuar.
Reklama
Koncertem z udziałem licznej widowni instruktorzy i uczniowie Kuźni podsumowali swoją trzymiesięczną pracę. W najbliższy zaś piątek 2 grudnia w sali Gimnazjum w Świętajnie przyjdzie czas na popisy instrumentalistów. W fundacyjnej Kuźni można „kuć” bowiem swoje talenty w klasach fortepianu, gitary, śpiewu i w sekcji plastycznej. Razem zebrało się 40 osób w różnym wieku, które pod okiem instruktorów rozwijają swoje pasje. Kuźnia Talentów jest jednym z licznych działań Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności z Jerutek. Obok niej Fundacja, jako partner udziela się w prowadzeniu Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej w Jerutkach, jest również pomysłodawcą i organizatorem Szkoły Liderów Wiejskich, skupiającej aktywnych działaczy z organizacji pozarządowych z terenów wiejskich powiatu szczycieńskiego. Szkoła Liderów Wiejskich działa w ramach zadania Powiat szczycieński – przyjazna platforma do współpracy wiejskich organizacji pozarządowych. Projekt realizowany jest ze wsparciem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.