Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Czy można oddolnie doprowadzić do powstania rezerwatu przyrody? Tak! Anna Treit, koordynatorka inicjatywy „Ratujmy Wąwozy Kleszczowskie”, udowadnia, że determinacja i współpraca z lokalną społecznością, naukowcami i urzędami mogą przynieść realne efekty.
W najnowszym odcinku „podcastu #todziała” rozmawiamy z Anną o tym:
- jak zacząć działać, nawet nie mając formalnego wykształcenia przyrodniczego,
- jak zgromadzić wokół siebie naukowców, sąsiadki, media i aktywistki,
- dlaczego instytucje tak niechętnie tworzą nowe formy ochrony przyrody – i co może to zmienić,
- oraz jak wyglądała codzienność oddolnej walki o uratowanie lasu przed wycinką.
To odcinek nie tylko o przyrodzie, ale też o wytrwałości, sile społeczności i budowaniu skutecznych sojuszy. Dowód na to, że działając lokalnie, można naprawdę wiele. Pod warunkiem, że się nie odpuści :)
Zobacz
Posłuchaj
Źródło: informacja własna ngo.pl
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.